niedziela, 26 maja
09:32

Pożar w Kopaszynie

Fot. Konrad SzadkowskiFot. Konrad Szadkowski

 

 

Spłonęła część poddasza w budynku należącym do gminy.

 

W godzinach południowych mieszkańcy zauważyli dym wydobywający się z dachu budynku w Kopaszynie. Zawiadomiono straż pożarną, która po chwili pojawiła się na miejscu i podjęła działania gaśnicze. W akacji brały udział jednostka PSP z Wągrowca oraz zastępy OSP z pobliskich miejscowości.  

 

Istnieją przypuszczenia, że pożar nastąpił w wyniku prac konserwacyjnych z użyciem palnika, jakie były prowadzone kilka godzin wcześniej na wspomnianym obiekcie.

 

 

Budynek, w którym wybuchł pożar, należy do gminy Wągrowiec. Mieści się w nim świetlica wiejska, sklep spożywczy oraz lokal zamieszkany przez starszego mężczyznę.  

 

Na miejscu pojawił się sołtys Kopaszyna Bogusław Hetzig i wójt Przemysław Majchrzak, który stwierdził, że budynek po pożarze nie nadaje się tymczasowo do użytku. Lokatorowi mieszkania zaproponował lokal zastępczy w budynku gminnym w sąsiedniej wsi.

 

Więcej informacji w najbliższym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

Fot. Konrad Szadkowski

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem