niedziela, 26 maja
09:59

Motorowerem pod osobówkę

Fot. T.Przykucki, Daniel Greser OSP SkokiFot. T.Przykucki, Daniel Greser OSP Skoki

W piątek 1 czerwca ok 16.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu otrzymało zgłoszenie o wypadku motorowerzysty z samochodem osobowym na trasie wojewódzkiej nr 196 w kierunku ze Skoków do Poznania.

Wypadek miał miejsce w rejonie parkingu przy bistro. Dyżurny oficer KPP w Wągrowcu nie potwierdza informacji o śmierci motorowerzysty po przewiezieniu do szpitala, a takie informacje pojawiły się w sobotę.

- Do zdarzenia natychmiast zostały zaalarmowane zastępy z JRG Wągrowiec oraz OSP Skoki. Na miejscu okazało się, że kierujący motorowerem nie zachował należytej ostrożności i wyjechał wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. W wyniku zdarzenia motorowerzysta został odrzucony na pas jezdni, a kierująca autem osobowym o własnych siłach opuściła pojazd. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przyjazdu zespołów ratownictwa medycznego. W trakcie prowadzonej akcji ratowniczej droga wojewódzka była zablokowana, a lekarz ZRM podjął decyzję o zadysponowaniu śmigłowca LPR do poszkodowanego motorowerzysty - informuje st. sekc. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.

Po zakończonych czynnościach ratowniczo-dochodzeniowych strażacy zneutralizowali pozostałości powypadkowe, a następnie przywrócono ruch na drodze wojewódzkiej.(Ifs)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem