sobota, 23 lutego
23:43

Burzliwa dyskusja o cateringu

Dariusz Dzwonnik tłumaczy rodzicom nowe menu ustalone przez dietetyka. (fot. Konrad Szadkowski)Dariusz Dzwonnik tłumaczy rodzicom nowe menu ustalone przez dietetyka. (fot. Konrad Szadkowski)

 

W wągrowieckim Przedszkolu nr 1 spotkali się rodzice dzieci i przedstawiciel firmy Gastro.

 

 

Do spotkania doszło z inicjatywy dyrektor Małgorzaty Borowiec, która zaniepokojona negatywnymi głosami rodziców na temat posiłków dostarczanych przez firmę, postanowiła rozwiązać problem na tyle, na ile to możliwe.

 

Przedstawiciel firmy Gastro, Dariusz Dzwonnik, który dostarcza posiłki do placówek rozmawiał z liczną grupą rodziców, która czekała w holu przedszkola przy ul. Kcyńskiej.

 

Nie obeszło się bez bardzo krytycznych głosów ze strony rodziców, którzy powodowani emocjami zarzucali firmie nieprawidłowości, jakie odbijają się negatywnie na ich dzieciach. Poruszane były kwestie ilości jedzenia i jego jakości, czyli głównie sprawa makaronu, który dwa tygodnie temu był wycofany z kilku placówek ze względu na zepsucie, co potwierdziły badania sanepidu. Kontroli została poddana też kuchnia, w której posiłki są przygotowywane i tam sanepid nie miał żadnych zastrzeżeń, wystawiając bardzo pozytywną ocenę.

 

Podczas spotkania wyjaśniono sobie wiele niejasności. (fot. Konrad Szadkowski)Podczas spotkania wyjaśniono sobie wiele niejasności. (fot. Konrad Szadkowski)

 

 

Problemem w zasadzie jest jedynie kwestia dowożenia posiłków z Poznania do Wągrowca oraz pretensje pod adresem burmistrza Krzysztofa Poszwy. Jak twierdzą rodzice, nikt ich nie pytał ile chcą płacić za obiady, a wsad do kotła w tej chwili wynosi 3 zł. Tak było ustalone w przetargu. Miasto dopłaca zaś za przygotowanie i transport posiłków. Rodzice twierdzą, że chętnie dopłaciliby więcej aby posiłki były przygotowywane z lepszej jakości produktów i w większych porcjach. Jednak to nie gwarantuje, że posiłki znikną z talerzy. Problemem jest też nowe menu narzucone przez rządowe rozporządzenia. O ile zawiera produkty bardzo zdrowe, o tyle dzieci niechętnie po nie sięgają, bo nie są do nich przyzwyczajone.

 

Rodzice spuścili z tonu i po burzliwej dyskusji obdarzyli kredytem zaufania firmę Gastro. Miejmy nadzieję, że sytuacja rzeczywiście się uspokoi i temat cateringu nie będzie powracał w negatywnym kontekście.

(ks)

Komentarze   

 
+4 #11 Melon 2018-05-10 17:25
Michu!!!!! Właśnie przez takich rodziców jak ty ta sprawa jest spalona. Gratuluję gustu kulinarnego
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #10 głodny jaś 2018-05-09 17:30
Wszystko ma Wam załatwić Burmistrz-a wy nic nie umiecie.Burmist rz ma swoje służby-gdzie one są?Kasiorkę brać to fajnie i nic nie robić.Czy ktoś upomniał się o protokół z sanepidu?Jeśli makaron był skiśnięty to musi to być wykazane przez sanepid.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #9 Michu 2018-05-09 16:25
Przyznać muszę,ze jestem zaniepokojona całą ta nagonka na aktualne jedzenie w przedszkolach.. .pracujac widzę jakie jedzenie dzieci dostaly w zeszłym roku a jakie jest obecnie...
Wszystko rozpetalo się po rzekomych zdjęciach na Fb, które nie oddają nawet tego co jest do jedzenia. Dzieci jedzą teraz więcej a same posiłki są smaczniejsze i przede wszystkim bardziej treściwe.
Bardzo przykro patrzeć że sami rodzice nakręcają to wariactwo.
Niestety w myśl zasady nikomu się nie dogodzi...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #8 Beata 2018-05-09 10:45
jakieś oficjalne pismo do burmistrza? prośba o zmianę firmy? i liczenie się z rodzicami w kwestii wyboru?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #7 Kasia 2018-05-09 09:17
Burmistrz i tak pewnie by nie przyszedł...
Burmistrz miał trzy lata aby uruchomić kuchnię w miejskiej jedynce. Stała pusta.
Teraz będzie robił bo wybory... To nie przejdzie Panie Burmistrzu...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #6 Nika 2018-05-09 09:08
Cytuję dam:
Nikt nie porusza takiej sprawy że przedstawiciel firmy Gastro, Dariusz Dzwonnik,zachowywał jak prostak, gbur. Obrażał wszystkich nawet WOŹNEGO z tego przedszkola. Nie dał sobie powiedzieć że te jego jedzenie jest niejadalne. Twierdził że wszystkiemu są winni rodzice że takie jedzenie otrzymują dzieci w przedszkolu.Na takim zebraniu powinien się znaleźć przynajmniej p. Burmistrz. Burmistrz wszystko olewa myśli że to jest drobnostka. Tylko niech pamięta że zbliżają się wybory i będzie później latać na wszystkie zebrania nawet nawet na spotkania AA. Jak z tego wynika to Burmistrz taką drobnostkę OLEWA więc mieszkańcy powinni OLAĆ jego kandydaturę na BURMISTRZA....


Może pani Borowiec nie wpadła na to, aby zaprosić również Burmistrza?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #5 dam 2018-05-09 07:52
Nikt nie porusza takiej sprawy że przedstawiciel firmy Gastro, Dariusz Dzwonnik,zachow ywał jak prostak, gbur. Obrażał wszystkich nawet WOŹNEGO z tego przedszkola. Nie dał sobie powiedzieć że te jego jedzenie jest niejadalne. Twierdził że wszystkiemu są winni rodzice że takie jedzenie otrzymują dzieci w przedszkolu.Na takim zebraniu powinien się znaleźć przynajmniej p. Burmistrz. Burmistrz wszystko olewa myśli że to jest drobnostka. Tylko niech pamięta że zbliżają się wybory i będzie później latać na wszystkie zebrania nawet nawet na spotkania AA. Jak z tego wynika to Burmistrz taką drobnostkę OLEWA więc mieszkańcy powinni OLAĆ jego kandydaturę na BURMISTRZA....
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #4 Aniolek 2018-05-09 06:56
Moje dziecko wogole nie je ich obiadów są nie smaczne i takiego obrzydlistwo nikt w domu napewno nie robi! Non stop makaron i sos pomidorowy zero miesa zero warzyw surowek katasstrofa! Nie wiem za co ja place! Kto wogole to wymyślił. Poprzednia firma była ok i na miejscu a o parę groszy mniej ktoś się płaszczyk! Tragedia będzie jak nam dzieciaki zatrują !
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #3 Aniolek 2018-05-09 06:53
Moje dziecko wogole nie je ich obiadów są nie smaczne i takie że w życiu w domu nikt nie robil takiego obrzydlistwo ! Non stop makaron i sos pomidorowy zero miesa zero warzyw surowek katasstrofa! Nie wiem za co ja place! Kto wogole to wymyślił. Poprzednia firma była ok i na miejscu a o parę groszy mniej ktoś się płaszczyk! Tragedia będzie jak nam dzieciaki zagrają!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #2 Nika 2018-05-09 04:25
A że jaśnie Pan Cateringowiec spóźnił się godzinę to nie istotne?
Artykuł to wielka bzdura! Rodzice odpuścili? A niby co mają tu rodzice do powiedzenia? Nikt nie zapytał RODZICÓW czy chcą, by ich dzieci karmiono produktami wątpliwej jakości. Nie ma możliwości rezygnacji z cateringu, jeśli dziecko uczęszcza do przedszkola... Tak naprawdę to spotkanie, to jedna wielka farsa... facet przekonany, że z jego strony nie ma żadnych uchybień... głuchy na argumenty... SZOK!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem