sobota, 23 lutego
22:50

Deweloperzy buszują na starym mieście

Apartamentowiec będzie rozpościerał się pomiędzy ul. Klasztorną a deptakiem nad Wełną.Apartamentowiec będzie rozpościerał się pomiędzy ul. Klasztorną a deptakiem nad Wełną.

Stare miasto w Wągrowcu wypełnia się deweloperskimi plombami.

Nie od dzisiaj deweloperzy wyczuli tam łakomy kąsek. Za grosze wykupują grunty z ruderami i stawiają nowe budynki mieszkalne. Niestety, dla tego obszaru między Wełną a Nielbą nie ma opracowanego i uchwalonego przez radnych planu zagospodarowania przestrzennego, co ułatwia deweloperom życie, a magistrat przymyka oczy na ich wolnoamerykankę. Mało tego, obszar starego miasta - pomiędzy wspomnianymi rzekami - chroniony jest krajobrazowo, jak również urbanistycznie. Pieczę nad starym miastem sprawuje Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Poznaniu.

Prawem kaduka trwa budowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Klasztornej, przylegającego do szeregowca z blokami Spółdzielni Mieszkaniowej , którego inwestorem jest spółka cywilna Bogusz. Obiekt przykuwa uwagę przechodniów olbrzymim żurawiem i budzi zaciekawienie dużą powierzchnią zabudowy, sięgającą do deptaku nad Wełną. Apartamenty „Tarasy Wełny” będą do nabycia jeszcze w czwartym kwartale br. w cenie 4 800 zł/m² . Gdzie jest tutaj pies pogrzebany? Krótko: linia zabudowy jest niezgodna z linią zabudowy starych budynków przy tej ulicy.... Czy konserwator zabytków wyraził na to zgodę? (maj)

Fot. Jerzy Mianowski

Więcej o raju dla deweloperów na starym mieście przeczytasz w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

Komentarze   

 
+3 #3 cb 2018-05-27 18:43
Ja co na to burmistrz i konserwator zapewne obaj z PO
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #2 Ja 2018-05-27 09:40
Wolna amerykanka - co na to burmistrz i konserwator?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #1 Sasiad 2018-05-10 21:27
A kto zezwolił na budowę brzydkiej chaty piętrowej na ul. Przecznica, po byłej żydowskiej synagodze, która łączy ul. Powstańców z ks. Wujka. To jest Starówka przecież i taka architektura jest tam niedopuszczalna . Facet postawił dom deweloperski i wynajmuje mieszkania i śmieje się w kułak z konserwatora i burmistrza.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem