środa, 20 marca
15:46

Podsumowano badania nad średniowiecznym Dzwonowem

Fot. Konrad SzadkowskiFot. Konrad Szadkowski

 

W Muzeum Regionalnym w Wągrowcu zebrali się na sesji popularnonaukowej badacze oraz mieszkańcy zainteresowani pracami nad wykopaliskami związanymi z XIV-wiecznym miastem.

 

Spotkanie było okazją do podsumowania prac badawczych związanych z Dzwonowem, średniowiecznym miastem odkrytym przypadkowo przez archeologa Marcina Krzepkowskiego i Marcina Moeglicha z muzeum w Wągrowcu podczas przeglądania zdjęć lotniczych. W środę, przed licznym audytorium zebranym w muzeum, referaty wygłosili wspomnieni badacze związani z wągrowieckim muzeum oraz Beata Drupka i Joanna Wyscoka, antropolożki z uniwersytetu we Wrocławiu. 

 

Prace badawcze, które trwały od 2014 roku, zaowocowały wirtualną rekonstrukcją dawnego grodu oraz publikacją książkową, ujmującą najważniejsze aspekty dociekań archeologicznych i antropologicznych związanych z odnalezionym miastem. Oczywiście na tym nie koniec. Możemy spodziewac się dalszego ciągu badań w najbliższej przyszłości. 

 

Więcej informacji w najbliższym wydaniu Głosu Wągrowieckiego w środę 25 kwietnia.

(ks)

Komentarze   

 
0 #1 Obserwator 2018-05-04 07:54
Beata Drupka ładna kobieta i do tego mądra!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem