piątek, 19 kwietnia
05:15

Kasjerki pójdą siedzieć


Dziś zapadł wyrok w sprawie kasjerek wągrowieckiego BZ WBK, które to przez pięć lat okradały klientów.

Robiły to wyjątkowo sprytnie, a w tym celu stworzyły zamknięty obieg, przez co wewnętrzny nadzór bankowy nie zauważył wypływających pieniędzy. Po czteroletnim śledztwie sąd uznał je winnymi i wymierzył kary: Magdalena K. – 6 lat wiezienia, Marzena B. - 4 lat i 6 miesięcy, Joanna D. – 1,5 roku w zawieszeniu na 5 lat.

Nadto wszystkie muszą oddać prawie 4 mln zł. BZ WBK w części okradzionym klientom już zwrócił ok. 2, 5 mln zł, natomiast pozostałym pieniądze mają oddać skazane kasjerki.

Sąd uznał, że Joanna D. dopuściła się przestępstwa, lecz nie oszustwa. Sędzia Tomasz Borowczak stwierdził, że to był klasyczny przykład prania brudnych pieniędzy, bowiem Joanna D. zgodziła się na wypłaty, jednak sąd nie dał jej wiary, że nie znała ich źródła pochodzenia. Joanna D. współpracowała z sadem w wyjaśnianiu sprawy, a poza tym nie była karana, dlatego wymierzono jej łaskawszą karę.

Dzisiaj na ogłoszeniu wyroku nie były obecne skazane ani też prokurator. Wyrok nie jest prawomocny – podał portal Poznan.wyborcza.pl.

Więcej w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem