niedziela, 20 stycznia
13:53

Wojewoda badał grunt....

Po raz pierwszy Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann odwiedził Powiat Wągrowiecki

Wojewoda przyjął ubiegłoroczne zaproszenie Starosty Wągrowieckiego, Tomasza Kranca. Towarzyszyli mu dwaj posłowie PiS z okręgu pilskiego i jedyna radna powiatowa tej partii.

Na spotkanie do gmachu starostwa przybyli też burmistrzowie i wójtowie oraz samorządowcy, w tym radni gminni i powiatowi oraz przedstawiciele służb, inspekcji i straży.

Po oficjalnym spotkaniu wojewoda i delegacja samorządowców powiatowych złożyli wieńce pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy ulicy Kościuszki.

Kolejnym punktem wizyty wojewódzkiego włodarza był Dom Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze, gdzie wojewoda miał okazję nie tylko zwiedzić tę placówkę, ale też poznać dyrekcję i pensjonariuszy.

Ze Srebrnej Góry wojewoda udał się do Damasławka, a tam delegacja zwiedziła przedsiębiorstwo  Damłyn. Ostatnim punktem wizyty była firma Serpol Cosmetics w Mieścisku.

Robocza wizyta wojewody była próbą rozeznania sytuacji politycznej w powiecie przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Temu celowi służyło spotkanie przedstawiciela rządu w Wielkopolsce z nielicznymi członkami i sypatykami  PiS, które odbyło się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia. 

 W powiecie i części gmin rządzą samorzadowcy spod znaku koniczynki. Znamienna jest wczśniejsza wypowiedź Marka Sawickiego, posła PSL, który w rozmowie na antenie Polskiego Radia  nie wykluczył koalicji PSL - PiS w wyborach samorządowych. Możliwe jest, że do takiej koalicji dojdzie w naszym powiecie? (jot)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem