poniedz., 18 marca
19:45

Nowy kierownik w starostwie

Fot. Cezary KucharskiFot. Cezary Kucharski

Nowym kierownikiem Wydział Rozwoju, Inwestycji i Transportu Publicznego starostwa powiatowego w Wągrowcu została od piątku Beata Jessa. Dotychczas kontrolę nad poczynaniami pracowników tego wydziału sprawował jego poprzedni szef, a obecnie sekretarz powiatu Radosław Kubisz.

- Powodem podjęcia tej decyzji była konieczność odciążenia poprzedniego kierownika, który ma mnóstwo innych obowiązków – tłumaczy starosta Tomasz Kranc. – Osoba sprawująca teraz kierownictwo posiada ogromną wiedzę merytoryczną i bardzo mocno angażuje się wykonywanie powierzonych jej obowiązków. Pracuje długo, więc i doświadczenie ma wielkie. Uważam, że jest odpowiednim człowiekiem na właściwym stanowisku.

W ubiegłym roku Radosław Kubisz przejął obowiązki sekretarza, ale do chwili obecnej nadzorował pracę wydziału, który zmienił swoją nazwę z europejskiego i rozwoju.

Nowy kierownik kluczowego wydziału pozyskującego pieniądze dla powiatowego samorządu ma dziesięcioletni staż pracy i między innymi specjalizację w zakresie administracji europejskiej oraz samorządowej. Zaczynała stażem, jako pracownik w biurze rzecznika praw konsumentów. Później w wygrała nabór i z czasem objęła kierownictwo punkt informacyjnego funduszy europejskich. Obsługiwał on powiaty: czarnkowsko-trzcianecki, pilski, chodzieski, obornicki i oczywiście wągrowiecki, a podlegał kierownikowi wydziału europejskiego. Wykonywał zadania urzędu marszałkowskiego i ministerstwa rozwoju regionalnego.

- Tematyka unii europejskiej jest moim konikiem. To wyjątkowo rozwojowy kierunek działalności – mówi kierownik Jessa. – Każdy budżet unijny jest inny i wymaga dodatkowych informacji. Do tej pory udało się nam pod szyldem starego wydziału pozyskać miliony złotych, które przyczyniają się do rozwoju powiatu. Obecnie zmienił się trochę zakres obowiązków między innymi związanych z transportem publicznym i zdobywaniem pieniędzy z wszelkich środków zewnętrznych stąd inna nazwa komórki. (CK)

Komentarze   

 
0 #2 Szamkuł 2018-03-21 08:35
Dobra zmiana! Powodzenia!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #1 Bmjb 2018-03-17 13:43
Ten wysoki ubiorem to nadaje się do filmu Sami Swoi
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem