sobota, 15 grudnia
01:08

Już nie będzie z nami


Na wieczną wartę dziennikarską odeszła nasza Koleżanka dr inż. MARLENA PROCHOROWICZ.

Z Głosem Wągrowieckim łączyły ją mocne nici przyjaźni.  Do Wągrowca przyjeżdżała na warsztaty dziennikarskie Stowarzyszenia Prasy Lokalnej organizowane w Ośrodku Rehabilitacyjno -Wypoczynkowym "Wielspin". Zawsze była duszą towarzystwa, radosną i uczynną, pełną kultury osobistej, bardzo lubianą przez dziennikarzy i wydawców oraz wielce przez nich szanowaną.

Poprzednio pełniła funkcję sekretarza zarządu SPL, a w tej kadencji  była jego członkiem. Była też wiceprzewodniczącą Regionalnego Zachodniopomorskiego Oddziału SPL w Stargardzie. Współorganizowała warsztaty i seminaria dla dziennikarzy i wydawców m.in. w Szczecinie, Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kamieniu Pomorskim.

Oczekiwaliśmy na jej przybycie do Poznania, gdzie pod koniec września zeszłego roku na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM obchodziliśmy 25-lecie SPL. Nie przyjechała  jednak, tak jak zawsze z ochotą docierała pociągiem wprost ze Szczecina na posiedzenia zarządu w Poznaniu. Postępująca choroba nie pozwoliła jej na to, ale my byliśmy duchem z nią.

Mama bardzo cieszyła się ze statuetki 25 – lecia, która później przyszła do niej pocztą! Statuetka ma swoje miejsce w pokoju. To był szalenie miły gest -  mówi syn Jacek Prochorowicz.

W Zachodniopomorskim  Uniwersytecie Technologicznym  w Szczecinie była adiunktem i kierownikiem Pracowni Gospodarki Turystycznej w Katedrze Polityki Gospodarczej i Turystyki Wydziału Ekonomicznego. Współredagowała czasopismo "Forum Uczelniane".

Ostatnio choroba posunęła się bardzo. Minione tygodnie były dramatyczne. Otoczona rodziną odeszła w niedzielę, 11 marca w wieku  62 lat.

Ostatnie pożegnanie Marlenki odbędzie się w piątek, 16 marca o godz. 13 w kaplicy głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Żegnamy Ciebie, najdroższa nam Koleżanko!  

 

Jerzy Mianowski

Prezes Zarządu SPL

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem