czwartek, 23 maja
20:51

Kto wpuścił cyrk do miasta?

 

Cyrk Zalewski odwiedzi Wągrowiec 16 marca.

Burmistrz Krzysztof Poszwa jest zagorzałem przeciwnikiem cyrkowej tresury dzikich zwierząt. W 2016 roku doszło do występu Cyrku Arena w Wągrowcu. Wtedy przewodniczący koła partii Zieloni zarzucił burmistrzowi wpuszczenie po raz kolejny do miasta cyrku z tresowanymi zwierzętami, lecz później przeprosił burmistrza.

„Wągrowieckie koło Partii Zieloni protestuje przeciwko wpuszczeniu do miasta Cyrku Arena. Nie zgadzamy się, aby w naszym mieście dochodziło do krzywdzenia zwierząt. Tymczasem proces tresowania zwierząt i zmuszanie ich do nienaturalnych zachowań wiąże się bezpośrednio z ich cierpieniem” – napisali Zieloni w swoim oświadczeniu.

- Zgodnie z prowadzoną przeze mnie polityką, nie wydaję i nie zamierzam wydawać zgody na udostępnienie terenów miejskich cyrkom prezentującym widowiska z udziałem zwierząt, jeżeli wnioski takie wpływają do kierowanego przeze mnie urzędu.W mojej ocenie osoby reprezentujące wspólnotę samorządową winny kierować się w swoim postępowaniu ogólnie przyjętymi wartościami humanitarnymi, a wykorzystywanie zwierząt w sztuce cyrkowej uważam za odbiegające od takich wartości – takie wówczas burmistrz zajął stanowisko.

Teraz już żaden cyrk nie otrzymuje zgody na miejsce postoju na terenach miejskich. Cyrk może jednak rozbić się na terenie prywatnym, np. spółdzielczym. Tak więc namiot rozbijany jest na os. Wschód, na obszarze  należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej, której prezes Teresa Kamińska na to przyzwoliła nie po raz pierwszy. (maj)

 

Komentarze   

 
+13 #11 Lubię zwierzęta. 2018-03-18 15:03
Wykorzystywanie zwierząt w cyrkach też jest dalekie od moich wartości. Dlatego nie chodzę do cyrku ze zwierzętami. Jednak jest wielu ludzi, którzy inaczej to postrzegają i chętnie płacą za cyrkowy spektakl ze zwierzętami. Dlatego cyrki istnieją, jeżdżą po kraju i dają przedstawienia. Na tym polega wolność i tolerancja. Mnie coś nie odpowiada, ale nie dążę do zabronienia tego innym, skoro im się podoba.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-10 #10 Tomasz S 2018-03-17 20:39
Dodam na bez zasadne oskarżenia iż Cyrk to nie tylko zwierzęta.

To artyści i bardzo ciężka praca!

Ktoś chce zobaczyć zwierzaki a ktoś na przykład klauna i pieski a kto inny akrobatów.

Ludzie dzieciaki kochają cyrk my też byliśmy dziećmi i też tam chodziliśmy więc proszę weź p. odpuść i idź do cyrku.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-9 #9 Tomasz S 2018-03-17 20:02
Moja sprawa gdzie byłem, proszę się zająć własnym życiem! bo robi się to beznadziejne.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+10 #8 Jacob 2018-03-17 15:15
Panie Tomaszu , nie przeszkadzał panu pokaz tresury zwierząt, przecież był pan przeciwny wpuszczaniu cyrków do miasta w imię ochrony zwierzat. Mało tego przeprosił pan burmistrza za swoje bzdury, Teraz zaprzecza pan sobie, skoro pan poszedł do cyrku . Jest pan co najmniej śmieszny
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-3 #7 Tomasz Strejza 2018-03-17 03:09
To było wspaniałe widowisko od dawna nie jestem członkiem partii zieloni a tym bardziej przewodniczącym .

Byłem dziś w Cyrku Zalewski wspaniali artyści cudowni ludzie.

Do cyrku Zalewski chodziłem z moim kochanym dziadkiem śp. Walentym wspominam te chwile jako ciepłe i miłe dzięki tym wspaniałym artystą mam bogate wspomnienia. :-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+11 #6 olo 2018-03-16 08:03
Pani prezes spółdzielni niech się obudzi bo to jest wkur... jak po 22 godz zjeżda się cyrk przez północy rozbija się Ludzie chcą spać a nie tylko liczy się kieszeń Czy to Pani jest dla Nas czy odwrotnie Czas ruszyć głową Bo dalej tkwicie w swoim czerwonyhm raju
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+10 #5 witek 2018-03-15 06:34
Obrońcy proszą o przekazanie 1% na ich organizacje. Znają dwie ręce to tez mogą na nie zarobić.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #4 olo 2018-03-14 13:16
widze że cenzura wróciła jak za komunyh
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+9 #3 edek 2018-03-13 12:27
Partia zielonych a co to jest ? O co tu chodzi ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+22 #2 Omen 2018-03-12 08:05
Uważam że temat cyrkowych zwierząt jest zbytnio wyolbrzymiany. Sami w dzieciństwie chodziliście do cyrku, a teraz oskarżacie o maltretowanie zwierząt. Jakoś cyrkowe zwierzęta nie noszą widocznych oznak maltretowania czy krzywdzenia. Mają zapewniony dach nad głową oraz pożywienie itd. Może obiekty takie jak zoo też pozamykać bo to nie jest naturalne środowisko dla zwierząt i czują się w nich nienaturalnie?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem