niedziela, 20 stycznia
12:50

Springer pokazał się w Gdyni

Obrady Konwentu Komandorów Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni uświetniło otwarcie wystawy malarskiej Jerzego 

Springera.

Jerzy Springer zaprezentował na niej szesnaście prac w trzech różnych technikach, ukazując na nich piękno morza i Trójmiasta. Obrazy powstawały przez rok.

Malarstwo olejne, akrylowe, monotypia – wymienia twórca. – Staram się to wszystko łączyć, szukać nowych form wyrazu.

Jerzy Springer, 60-letni artysta z Wągrowca od lat związany jest z szeroko rozumianym żeglarstwem. Jest komandorem Sekcji Jachtów Sterowanych Radiem, sędzią i organizatorem regat modeli żaglowych zdalnie sterowanych. Poza tym nauczycielem i samorządowcem.

Moja wystawa to swoiste zaproszenie – mówi. – Zaproszenie dla innych twórców do dyskusji na temat polskiego malarstwa marynistycznego, które niegdyś reprezentowali tacy wybitni twórcy jak Marian Mokwa, Antoni Suchanek, Maksymilian Kasprowicz, Ignacy Klukowski czy Eugeniusz Dzierżencki. Pozostawili oni po sobie wiele prac o niezapomnianym charakterze.

Wystawa Jerzego Springera dostępna będzie w Gdyni przez najbliższych kilka miesięcy. Można ją oglądać w siedzibie POZŻ w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 codziennie w godz. 8-16.

Tomasz Falba

Foto. Tadeusz Lademann

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem