środa, 19 grudnia
05:43

W Werkowie ludzie bez serca dla psa…

Trzymany w skandalicznych warunkach pies po interwencji służb trafił pod lepszą opiekę.

Czworonóg został zabrany z jednego z domów w Werkowie. Trafił pod opiekę pracowników schroniska w Pile. O losie jego dotychczasowych opiekunów zadecyduje sąd.

- W dniu 6 stycznia około godziny 12.30 otrzymaliśmy informację o psie, który trzymany jest w warunkach mogących narażać go na wycieńczenie i śmierć. Informacja ta została przekazana Policji przez przedstawiciela Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami, których statutowym zapisem jest przeciwdziałanie wszelkim sytuacjom, w których narażone może być życie zwierzęcia – informuje st. sierż. Dominik Zieliński.

Opisywane nieludzkie warunki – w zgłoszeniu przez zawiadamiającą osobę - w jakich znajdował się czworonóg, zweryfikowali przybyli na miejsce policjanci. Piesek znajdował się na dworze. Jego wybieg ograniczony był długością stalowego łańcucha. Miejsce, w którym był uwiązany było podmokłe. Piesek brodził w błotnej brei, był zupełnie przemoczony i zziębnięty. Buda psa była dziurawa, nie zapewniała miejsca na ogrzanie się. Piesek za każdym razem, kiedy chciał wejść do budy, musiał przejść przez kałużę błota. Poprzewracane wiadra wokół wybiegu - zamiast karmą i wodą - wypełnione były błotem. Podczas interwencji żaden z opiekunów psa nie poczuwał się do tego, aby wyjść na podwórko.

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę - mówi artykuł 1 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Jesteśmy przekonani, że gdyby pieska w takich warunkach zastały mrozy, jakie były ostatniej nocy, z temperaturą miejscami dochodzącą do - 8 st. C, wówczas nie dałoby się go uratować.

Pies trafił pod opiekę pracowników Schroniska dla Zwierząt w Pile. O losie jego dotychczasowych opiekunów zadecyduje sąd.

- Utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego zaniedbania lub niechlujstwa jest formą znęcania się za co grozi kara 2 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia oficer prasowy

(red)

Źródło: KPP w Wągrowcu

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem