piątek, 14 grudnia
23:40

Święta na sygnale

Dramatyczny wypadek w Lęgniszewie.Dramatyczny wypadek w Lęgniszewie.


Okres świąteczny to czas wytchnienia i odpoczynku. Jednak nie dla wszystkich przebiega on spokojnie.

Policjanci z wągrowieckiej komendy prowadzili działania świąteczne od 22 do 26 grudnia. W tym czasie odnotowali siedem zdarzeń drogowych. Jedna osoba została ranna,  zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców.

Dwóch kierujących pod wpływem alkoholu policjanci zatrzymali 22 grudnia. Około godz. 20 44-letni mieszkaniec Panigrodza miał w organizmie niemal 1,8 promila alkoholu. Godzinę później w Wągrowcu, przy ul. Janowieckiej policjanci zatrzymali do kontroli 23-letniego mieszkańca Bobrownik. Badanie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu we krwi. Rekordzistą okazał się 55-letni mieszkaniec Lechlina. W jego organizmie znajdowały się 2 promile.

- Odnotowano 6 kolizji i jeden wypadek drogowy – poinformował st. sierż. Dominik Zieliński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

 W drugi dzień świąt w godzinach wieczornych na skrzyżowaniu ulic Bobrownickiej i Leśnej doszło do poważnego wypadku.

- Wstępnie ustalono, że kierujący pojazdem renault laguna nie zastosował się do znaku stop, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z jadącym ul. Bobrownicką peugeotem – podaje oficer prasowy policji. - W wyniku uderzenia peugeot 406 uderzył w drewniany płot znajdującej się nieopodal posesji. Siedemnastoletnia pasażerka została przewieziona do szpitala. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a okoliczności wypadku będą badane we wszczętym postępowaniu.

Póki co owiana tajemnicą jest sprawa znalezionych zwłok z raną postrzałową, która rodzi wiele pytań. Miało to miejsce we wtorek 26 grudnia wieczorem w Sławicy na działce rekreacyjnej. Nie wiadomo, czy doszło tam do nieszczęśliwego wypadku, czy też zdarzenie nosi znamiona przestępstwa z udziałem osób trzecich. Póki co policja przekazała sprawę prokuraturze, która bada okoliczności zdarzenia.   

W ostatnich dniach roku doszło do siedmiu kolizji. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. W Popowie Kościelnym, 31 grudnia po południu, kierujący fordem focusem, podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na pobocze drogi i uderzył w pień drzewa. Za rażące naruszenie przepisów zatrzymano kierowcy uprawnienia i skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

W sylwestrową noc policjanci zatrzymali w Wągrowcu kierującego pojazdem renault megane. Mężczyzna w chwili badania miał w organizmie około 2,2 promila alkoholu. Policjanci zabezpieczyli i odholowali pojazd na policyjny parking.

- Mężczyzna został doprowadzony do miejsca zamieszkania pod opiekę osób najbliższych - mówi st. sierż. Dominik Zieliński. - Krótko po odjeździe policji wziął kluczyki od drugiego pojazdu i odjechał w nieznanym kierunku. Policjanci w godzinach popołudniowych ustalili, że przebywa w Mieścisku. W rozmowie z funkcjonariuszami zmieniał wersję wydarzeń. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany w charakterze podejrzanego o dokonanie przestępstwa z artykułu 178a Kodeksu karnego.

W Smuszewie doszło do przewrócenia figury Matki Boskiej zamocowanej na kamiennym cokole, co spowodowało jej uszkodzenie. Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa z art. 196 Kodeksu karnego, czyli obrazę uczuć religijnych.

Około godziny 21.40  policja otrzymała zgłoszenie z  Werkowa, gdzie dwudziestoletnia mieszkanka Wągrowca awanturowała się w jednym z mieszkań. Doszło tam do rękoczynów.

 Zarówno sylwester na wągrowieckim rynku, jak i zabawy organizowane w powiecie były bezpieczne. (ks)

Komentarze   

 
+1 #3 hahaha 2018-01-04 09:14
Cytuję Ania:
A ten tekst to mamy z lupą czytać???

Ktoś nie opanował komendy kopiuj/edytuj/w klej specjalne. Nadal nie zwabili informatyka?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #2 Ania 2018-01-04 08:53
A ten tekst to mamy z lupą czytać???
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #1 s2m886 2018-01-04 06:48
A polowania w tej Sławicy nie było? Bo strach za miasto wyjechać!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem