piątek, 14 grudnia
23:39

Miasto rośnie ilościowo z przytupem...

Gabryś ostatni przyszedł na świat w wągrowieckim szpitalu w 2017 roku.Gabryś ostatni przyszedł na świat w wągrowieckim szpitalu w 2017 roku.

Na koniec 2017 roku w Wągrowcu zameldowanych było 25 141 mieszkańców, w tym 555 czasowo, zatem w ciągu roku przybyły 44 osoby.

- Urząd Stanu Cywilnego, który obsługuje zarówno miasto, jak i gminę Wągrowiec sporządził przez cały 2017 rok 584 aktów urodzeń. Jest to o 39 urodzeń więcej niż w roku 2016. Sporządzono także 522 akty zgonu (52 mniej niż rok wcześniej) – informuje ratusz. Trudno orzec, czy zwiększenie liczby urodzeń był wynikiem programu 500+.

Najpopularniejszym wśród imion nadawanych przez rodziców była Amelia, która to imię zastąpiło Lenę. Imię Amelia rodzice wybrali dla swoich córek 14 razy. Nieco mniej, bo 13 razy, wybierano w ubiegłym roku imiona: Marcelina i Lena.

- Chłopcom w 2017 roku rodzice najchętniej dawali imiona dosyć tradycyjne: Kacper (14 razy), Wojciech oraz Jan (po 12 razy). Imię patrona Wągrowca – Jakuba, które przez wiele lat było najpopularniejszym wągrowieckim imieniem, w ubiegłym roku wybrano 9 razy – podaje Urząd Miejski.

Najrzadziej nadawanymi imionami wśród dziewcząt były Estera, Matylda i Stefania (po jednym razie), a wśród chłopięcych Sylwester, Witold i Maciej (również po jednym razie) – dowiadujemy się z urzędu. (red)

 Żródło: wagrowiec.eu

Komentarze   

 
-4 #4 ADMIN 2018-01-06 12:42
Nikt nie usuwał Pana komentarza. Ja mam tylko dostęp do panelu, wiec teoretycznie nie ma takiej opcji, żeby ktoś obcy to zrobił.
Dane o liczbie ludności mogą się różnić. Redakcja posiłkowała się danymi z Urzędu Miejskiego,opub likowanymi na stronie internetowej urzędu, który otrzymał je z Urzędu Stanu Cywilnego. USC na bieżąco prowadzi statystykę demograficzną i po weryfikacji GUS może ona ulec drobnej korekcie, lecz niekoniecznie. Główny Urząd Statystyczny opiera się na corocznych danych otrzymywanych z urzędów miast i gmin Pan zacytował dane GUS z 2016 roku, co wypadło monstrualnie... Gdzieś musiał wystąpić błąd, lecz redakcja nie jest ani od weryfikacji danych ani od ich poprawiania.
Pozdrawiam
ADMIN
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #3 Dociekliwy 2018-01-05 08:32
GRATULUJĘ REDAKCJI KULTURY (USUNIĘTO MÓJ WPIS) PROSIŁEM W NIM ABYŚCIE ZWERYFIKOWALI SKĄD WZIĘŁA SIĘ RÓŻNICA W DANYCH. ZAMIAST USTOSUNKOWAĆ SIĘ DO TEGO ŁATWIEJ BYŁO USUNĄĆ WPIS PRAWDA? NIBY BZDURA, ALE W TAKICH MOMENTACH WYCHODZI POZIOM JAKI SIĘ REPREZENTUJĘ I SZACUNEK DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA.TEN WPIS TEŻ USUNIECIE, MAM NADZIEJĘ, ŻE SPRAWI WAM TO SATYSFAKCJĘ.

P.S. Przeczytałem nawet regulamin tu obowiązujący i zastanawiam się czy zmieniacie go w trakcie? Żaden punkt nie został złamany.


Dane podane przez UM nie zgadzają się z danymi podanymi na stronie:
http://www.polskawliczbach.pl/Wagrowiec
gdzie według danych GUSu Wągrowiec w 2016r liczył 25437mieszkańcó w.Kto ma rację?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #2 ... 2018-01-03 20:02
Cytuję bl ig:
Przybyło sporo wieśniaków którym rodzice kupują mieszkania ale musi minąć kilka pokoleń żeby wieś z nich wyszła

Po twojej wypowiedzi sądząc, faktycznie jeszcze ci słoma z butów wychodzi.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #1 bl ig 2018-01-03 19:16
Przybyło sporo wieśniaków którym rodzice kupują mieszkania ale musi minąć kilka pokoleń żeby wieś z nich wyszła
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem