środa, 19 grudnia
06:12

Nielegalny hazard w Wągrowcu

W Wągrowcu zabezpieczono maszyny służące do nielegalnego urządzania gier hazardowych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu i funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Pile na początku grudnia br. po wejściu do jednego z lokali usługowych przy ul. Kościuszki zabezpieczyli urządzenia przy trzech stanowiskach komputerowych, przygotowanych do prowadzenia gier hazardowych. Na jednym z nich urządzana była gra. Przeprowadzony przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego eksperyment procesowy potwierdził, że gry prowadzone przy wykorzystaniu stanowisk komputerowych są grami na automatach.

- Policjanci w ramach czynności wykrywczych ustalili sposób funkcjonowania terminali i prowadzenia gier. Zaangażowanie w sprawę pozwoliło wskazać osoby zamieszane w proceder urządzania nielegalnych gier hazardowych. Ustalono pracowników obsługujących lokal i urządzenia, jak i osobę, która bezpośrednio czerpała korzyści z organizacji gier hazardowych – informuje st. sierż. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu .

Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale ich wyłącznym organizatorem jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonująca monopol państwa w tym zakresie.

Zmieniła się wysokość kar oraz rozszerzył się zakres podmiotów, które podlegają karom za łamanie przepisów ustawy. Kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji wynoszą do 100 tys. zł od każdego automatu. Odpowiedzialność ponoszą nie tylko podmioty urządzające nielegalne gry na automatach, ale także właściciele lokali, w których urządzane są takie gry oraz osoby, które korzystają z nielegalnych automatów.

Wszczęto postępowanie przygotowawcze. Zostało ono przekazane do dalszego prowadzenia przez Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy oddział w Pile, organu właściwego do prowadzenia tego rodzaju spraw. (red)

Komentarze   

 
+1 #1 Marek 2017-12-25 12:35
Czyzby u Leszka?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem