środa, 19 grudnia
06:08

Protest redaktorów naczelnych

Stanowisko redaktorów naczelnych w sprawie nowych mediów samorządowych  w Wągrowcu.

 

Z niedowierzaniem i zaskoczeniem przyjęliśmy informację, że burmistrz Wągrowca Krzysztof Poszwa postanowił nagle, po trzech latach kadencji, za publiczne pieniądze wydawać swoją własną gazetę oraz kolejny portal internetowy. Warto tu przypomnieć, że miasto Wągrowiec dysponuje już własną stroną internetową: wagrowiec.eu, która służy promowaniu miejskich działań oraz informuje o działalności jednostek miastu podległych. Po co więc kolejny portal i gazeta? Czy nas – jako miasto – na to stać? Czy naprawdę w Wągrowcu żyje się już tak idealnie? Nie ma innych ważnych, istotnych inwestycji? Jak na przykład oświetlenie zapomnianych przez burmistrza ulic, jak budowa lub remont zniszczonych dróg? Jak wsparcie instytucji i stowarzyszeń, które działają dla dobra naszego miasta?

 

Niezrozumiały wydaje się nam cel takich działań. Chociaż, jak się domyślamy, cel jest jeden – nachalne promowanie burmistrza przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi, co miałoby mu przynieść upragnioną reelekcję. Taki ruch świadczy o tym, że burmistrz Poszwa boi się przegranej, mając świadomość, że gdy przyjdzie do rozliczeń, to nie będzie miał się czym pochwalić przed wągrowczanami, gdy ci gremialnie powiedzą: "Panie burmistrzu, sprawdzamy!". Dlatego będzie teraz próbował zaklinać i "zaczarować" rzeczywistość. Będzie chciał nas przekonać, jakim to jest wspaniałym włodarzem ...

 

Panie burmistrzu, nie tędy droga do tego wymarzonego celu. Nie do tego wągrowczanie powołali pana na fotel burmistrza. Wybrali pana, aby jak najlepiej poprawiał pan ich codzienny byt, aby dbał pan o harmonijny rozwój Ziemi Wągrowieckiej, aby służył pan swoim Mieszkańcom, a nie uprawiał autopromocję za miejskie pieniądze.

 

Ewa Czapul (Tygodnik Wągrowiecki)

Jerzy Mianowski (Głos Wągrowiecki)

Roman Kowalczewski (Portal WRC)

Komentarze   

 
+7 #7 Jan Zorientowany 2017-12-30 15:04
Cytuję po co?:
Po co dwójka (rada rodziców i dyrekcja) walczyła o Piaskową i Jasniak?

No właśnie, a teraz nie mogą się pomieścić !
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #6 po co? 2017-12-30 11:02
Cytuję Jan Zorientowany:
Szanowna redakcjo- kolejne posunięcia burmistrza jeszcze bardziej komplikują sytuację w szkołach podstawowych. Proszę o nagłośnienie i uświadomienie rodzicom uczniów szkoły nr 2 ,że od września, to oni będą mieli "nocne nauczanie" - jak teraz ma czwórka( i dlatego bije się o dodatkowe pomieszczenia).

Po co dwójka (rada rodziców i dyrekcja) walczyła o Piaskową i Jasniak?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 #5 Jan Zorientowany 2017-12-30 01:16
Szanowna redakcjo- kolejne posunięcia burmistrza jeszcze bardziej komplikują sytuację w szkołach podstawowych. Proszę o nagłośnienie i uświadomienie rodzicom uczniów szkoły nr 2 ,że od września, to oni będą mieli "nocne nauczanie" - jak teraz ma czwórka( i dlatego bije się o dodatkowe pomieszczenia). Niestety burmistrz "wykiwał" dyrekcję z dwójki, bo jej najpierw obiecał baraczek po MOPS-ie, a teraz się wycofał z pomysłu. Zastanawiające jest milczenie dyrekcji i Rady Rodziców, że dzieciom, szczególnie tym najmniejszym tragicznie pogorszą się warunki w szkole. Receptą na uleczenie tej sytuacji jest wniosek do burmistrza o rekrutacje do jedynki. Kto chciałby, żeby jego dziecko chodziło na jedną zmianę- czy z 4, czy z 2- mógłby skorzystać z takiego prawa. Jeśli - nie- taki wybór- rodzica, który godzi się na długi, dwuzmianowy pobyt dziecka w szkole. Obecne rozwiązanie jest SZKODLIWE SPOŁECZNE.Ze strony ratusza jest cały czas blokada inf, Jeśli media wojują z burkiem , to niech pomogą
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #4 Cesarz-samozwaniec 2017-12-26 15:21
Redaktorzy samozwańcy ! czyli "redaktorzy"

Ewa Czapul (Tygodnik Wągrowiecki)

Jerzy Mianowski (Głos Wągrowiecki)

Roman Kowalczewski (Portal WRC)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #3 Wacław 2017-12-21 16:12
Ja proponuję przekalkulować ile UM wydało środków na każdego z protestujących wydawców. Najlepiej w skali roku - na reklamy, płatne rubryki, treści sponsorowane... Jeżeli bardziej opłaca się drukować swoją gazetę to ja jestem za ;)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+11 #2 Nemo 2017-12-21 08:52
Cytuję Fikołek:
Wnet lokalne media burmistrza utopią, jak tak dalej będzie sobie je lekcewazył... zapomniał, ze czekaja go wybory i bez sprzyjajacychh mediów nic nie wskóra. Polegnie i tyle..

W jaki sposób je lekceważy? Uważam, że lokalne media boją się bezpłatnej konkurencji...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-3 #1 Fikołek 2017-12-21 01:15
Wnet lokalne media burmistrza utopią, jak tak dalej będzie sobie je lekcewazył... zapomniał, ze czekaja go wybory i bez sprzyjajacychh mediów nic nie wskóra. Polegnie i tyle..
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem