sobota, 18 stycznia
04:16

Patronem ulicy będzie podróżnik

Wojewoda wielkopolski zmienił nazwę ulicy 23 Stycznia na Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Tym samym odebrał radnym prawo do dekomunizacji nazwy tej ulicy, bo nie uchwalili propozycji ratusza z powodu opieszalstwa burmistrza. Przypomnijmy, że w sierpniu nie doszło do uchwalenia zmiany dwóch ulic: Leona Kruczkowskiego na Stanisława Lema i 23 Stycznia  na  Długą.

We wrześniu wojewoda wziął sprawę w swoje ręce, ale dopiero teraz podał swoją propozycję nazwy dla Wągrowca, jak również dla 50 innych miejscowości w Wielkopolsce. Ulicę 23 Stycznia przemianował  na Pawła Edmunda Strzeleckiego, który pochodził z Wielkopolski i był podróżnikiem, badaczem i odkrywca, ale zapomniał o ul. Leona Kruczkowskiego, podczas gdy w Środzie Wlkp., Wrześni, Kłodawie, Kościanie, Stęszewie i Kaliszu dokonał zmian. Czyżby ul. Leona Kruczkowskiego w Wągrowcu obroniła się? Raczej o niej wojewoda zapomniał lub zagubił się...(maj)

***

Jak na nową ulicę Pawła Edmunda Strzeleckiego zareagują jej mieszkańcy? Przede wszystkim czy wiedzą, kim był Paweł Edmund Strzelecki? Czy ta nazwa będzie dla praktyczna z uwagi na jej długość? Co o tym sądzicie, drodzy wągrowczanie? 

Komentarze   

 
+1 #2 bonifacy 2017-12-14 14:47
Raczej nie zapomniał.I na pewno się Wojewoda nie zagubił, przyjdzie czas na Leona
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #1 mer 2017-12-14 14:09
Oj, to się mieszkańcy 23 stycznia ucieszą z tak oryginalnej nazwy. Lepsza by była Krzysztofa Jakuba Poszwy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem