środa, 21 sierpnia
09:12

Wolontariusz roku 2017

SZANOWNI PAŃSTWO!

Już po raz ósmy Głos Wągrowiecki i Stowarzyszenie Prasy Lokalnej organizują konkurs im. Pauliny Pawlak pn. „Wolontariusz Roku 2017”.

Celem konkursu jest promowanie idei wolontariatu, a także pokazanie, iż nie brakuje osób, które z dobrego serca niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. Chcielibyśmy też zachować w pamięci Paulinę Pawlak, która mimo śmiertelnej choroby była wolontariuszką. To właśnie ta filigranowa, sympatyczna, uśmiechnięta, piękna młoda kobieta jest bohaterką naszego projektu i wzorem do naśladowania przez młodych wolontariuszy.

Konkurs jest również formą publicznego uhonorowania tych, którzy bezinteresownie i z życzliwością działają na rzecz mieszkańców powiatu, a przez to niosą im pomoc i radość życia.

Wagę naszego projektu docenili Jego Magnificencja Rektor Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, prof. nzw. dr Hubert Paluch, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Jarosław Berendt, i Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc, którzy przyjęli honorowy patronat nad konkursem oraz są partnerami organizatorów konkursu.

Już dziś warto zastanowić się, kogo zgłosić do zaszczytnego tytułu „Wolontariusz Roku 2017”. Ustanowiono cztery nagrody (Kryształowe Serca) w kategoriach: młodzież szkolna, dorośli, grupa. Ponadto wręczona będzie nagroda honorowa.

Wnioski nominacyjne należy składać w redakcji Głosu Wągrowieckiego lub wysłać pocztą do 8 stycznia br. do godz. 16.00.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 12 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Kcyńskiej 48, do której to szkoły uczęszczała Paulina Pawlak.

 

 

Prezes Zarządu SPL

Redaktor Naczelny

Jerzy Mianowski 

 

 

REGULAMIN VIII KONKURSU

WOLONTARIUSZ ROKU 2017”

O HONOROWĄ NAGRODĘ GŁOSU WĄGROWIECKIEGO

im. PAULINY PAWLAK

 

§ 1

Organizatorami konkursu pod honorowym patronatem radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosława Berendta, JM Rektora Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej MILENIUM, prof. nzw. dr. Huberta Palucha i Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca są: redakcja Głosu Wągrowieckiego i Stowarzyszenie Prasy Lokalnej.

§ 2

Konkurs ma na celu uhonorowanie osób i grup ludzi czynnie propagujących wolontariat oraz społecznie i dobroczynnie pracujących na rzecz dobra mieszkańców powiatu wągrowieckiego.

§ 3

Kandydatów do udziału w konkursie mogą zgłaszać osoby prawne i fizyczne działające na obszarze powiatu wągrowieckiego, w tym: samorządy, instytucje, kluby, organizacje pozarządowe, fundacje, parafie, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz laureaci poprzednich edycji konkursu na wolontariusza roku.

§ 4

Kapituła konkursu dokona wyboru Wolontariuszy Roku 2017 w trzech kategoriach:

 

młodzież szkolna,

 

dorośli,

 

grupa.

§ 5

Ponadto Kapituła z własnej inicjatywy obdarzy tytułem Honorowy Wolontariusz Roku 2017 osobę, która położyła szczególne zasługi dla rozwoju idei konkursu oraz na rzecz wolontariatu w powiecie wągrowieckim.

§ 6

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie nominacji kandydatury do nagrody na adres redakcji Głosu Wągrowieckiego (karta nominacyjna stanowi załącznik do regulaminu). Nominacja powinna zawierać: imię i nazwisko kandydata/ nazwę grupy, miejsce zamieszkania/działania wraz z telefonem kontaktowym i adresem mailowym, a ponadto nazwę wnioskodawcy z adresem i telefonem oraz uzasadnienie z opisem działalności kandydata w charakterze wolontariusza w 2017 r.

§ 7

Zgłoszenia kandydatów do nagrody Wolontariusz Roku 2017 należy przesyłać lub składać w redakcji Głosu Wągrowieckiego, 62-100 Wągrowiec, ul. Janowiecka 1 w terminie do 8 stycznia 2018 r. włącznie.

§ 8

W celu wyboru laureatów redakcja Głosu Wągrowieckiego w terminie do 31 grudnia 2017 r. powoła Kapitułę, które to gremium czuwać będzie nad rozstrzygnięciem konkursu zgodnie z niniejszym regulaminem.

§ 9

Spośród zgłoszonych kandydatów Kapituła w tajnym głosowaniu wybiera zwycięzcę w każdej kategorii. Dopuszcza się ewentualność niedokonania tego wyboru. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje Kapituła. Honorowego Wolontariusza Roku 2017 Kapituła wybiera w jawnym głosowaniu.

§ 10

Członek kapituły może oddać głos na jedną kandydaturę w każdej kategorii. Zwycięzcą w danej kategorii zostanie osoba, która otrzyma największą ilość głosów obecnych na posiedzeniu członków Kapituły, ale nie mniej niż 50 % składu Kapituły. W przypadku równej ilości głosów decyduje głos przewodniczącego Kapituły.

§ 11

W konkursie może wziąć udział nieograniczona ilość kandydatów zgłoszonych przez podmioty i osoby wskazane w § 3.

§ 12

Zwycięzcy konkursu zostaną wyróżnieni honorowymi nagrodami „Wolontariusz Roku 2017” i „Honorowy Wolontariusz Roku 2017”.

§ 13

Publiczne ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 12 stycznia 2018 r. (piątek) o godz. 12.00 w auli Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu.

 

 

REDAKCJA GŁOSU WĄGROWIECKIEGO

STOWARZYSZENIE PRASY LOKALNEJ

KARTA ZGŁOSZENIOWA

Komentarze   

 
0 #2 aegwoiskbod 2019-04-16 12:53
Amoxicillin: http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ Buy Amoxicillin ioh.zmic.gloswa growiecki.pl.fd x.kk http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #1 esogudokivuq 2019-04-16 12:12
Amoxicillin 500mg: http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ Amoxicillin Without Prescription izi.okwh.gloswa growiecki.pl.me w.fh http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem