poniedz., 15 października
22:26

Ciekawa wystawa w muzeum

wagrowiec plakatwagrowiec plakat

 Muzeum Regionalne w Wągrowcu proponuje niekonwencjonalną formę popularyzacji tego tematu. Na prezentacji „Powstanie Wielkopolskie. Zdobycie Ławicy” można zobaczyć makietę zbudowaną z 3 tysięcy klocków LEGO, przedstawiającą stację lotniczą Ławica oraz modele samolotów zdobytych w wyniku akcji powstańczej przeprowadzonej w styczniu 1919 roku.

Uzupełnieniem prezentacji, przygotowanej w ramach projektu Herosi Wolności, jest projekcja krótkiego filmu „Zdobycie Ławicy” zrealizowanego pod patronatem IPN. Wśród aktorów można zobaczyć członków zaprzyjaźnionej z muzeum Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Rogatywka 1918-1939”.

Prezentacja jest czynna w godzinach otwarcia muzeum, do 21 grudnia br.

Ponadto 9 grudnia o godz. 11 i 12 odbędą się w muzeum warsztaty budowania tekturowych modeli samolotów z czasów Powstania Wielkopolskiego. Są przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od lat 10. Zapisy na warsztaty prowadzone są w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu, za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie: (67) 268 59 11 lub za pośrednictwem facebooka: @opatowka.

Warsztaty poprowadzi i wydarzenia powstańcze przedstawi twórca projektu Herosi Historii Bartosz Borowiak.

PREZENTACJA: wtorek-sobota, w godz. 10-16, niedziela, w godz. 12-16 (dostępna do 21 grudnia)

WARSZTATY: 9 grudnia (sobota), godz. 11 i 12.(fs)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem