piątek, 14 grudnia
23:46

Czciliśmy Święto Niepodległości

Fot.6x Franciszek SzklennikFot.6x Franciszek Szklennik

Widowisko historyczne pt. "Przybyli ułani pod okienko" w rezyserii Barbary Surdyk było w Skokach głównym akcentem obchodów 99.lecia odzyskania niepodległości.

Widowisko zaprezentowano społeczności szkolnej w piątek, a w sobotę obejrzało je ponad pięciuset mieszkańców gminy Skoki. Przed publicznością zaprezentowało się dwustu wykonawców: uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza i klas gimnazjalnych, nauczycieli, rodziców, seniorów. Zagrała też Orkiestra Dęta OSP Skoki oraz zaśpiewał Chór "Harfa"

- Jeśli dwadzieścia lat temu ktoś powiedziałby mi, że Skokach pięciuset mieszkańców przyjdzie na tego typu uroczystość, nie uwierzyłbym. Dziś to mamy. I za to serdecznie dziękuję - powiedział wzruszony Tadeusz Kłos, burmistrz miasta i gminy. Po inscenizacji odbyła się msza święta w kościele parafialnym a po niej delegacje samorządów, placówek i organizacji społecznych, w asyście pocztów sztandarowych złożyły wieńce i wiązanki na Pl. Powstańców Wielkopolskich.(fs)

Relacja z obchodów Święta Niepodległosci na terenie powiatu w najbliższym wydaniu Głosu Wągrowieckiego z 15 listopada.

Komentarze   

 
-2 #2 MY górą! 2017-11-19 13:22
W MARGONINIE pod pomnikiem zgromadziło się KILKUSET mieszkańców, aby w ten sposób zamanifestować swój patriotyzm i wdzięczność tym, którzy przelali krew za wolną ojczyznę. Uroczystości rozpoczęła msza święta za ojczyznę, jaka odprawiona została w margonińskiej świątyni.

CHCEMY SIĘ LICYTOWAĆ??? ALE PO CO?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #1 olaf 2017-11-11 21:53
Skoki górą! Szkoda, że Wełna przegrała w dniu takiego święta
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem