piątek, 14 grudnia
17:47

Z Przybyszewskim za pan brat

Od czterech lat grupa ambitnych działaczy kulturalnych przywraca do pamięci wągrowczan genialnego Polaka Stanisława Przybyszewskiego, absolwenta Królewskiego Gimnazjum Klasycznego w Wągrowcu.

Działając w Wągrowieckim Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym im. Stanisława Przybyszewskiego podjęli się i zrealizowali – przy finansowej pomocy samorządów - kilka projektów promujących Stanisława Przybyszewskiego.

W tym roku przypada 90. rocznica śmierci Meteora Młodej Polski. Z tej okazji WSSK przygotowało kilka przedsięwzięć, których finałowe rozwiązanie nastąpi 17 listopada (piątek) o godz. 17.00 w Auli im. Stanisława Przybyszewskiego I Liceum Ogólnokształcącego przy ul Klasztornej w Wągrowcu.

Podczas uroczystości, po otwarciu wystawy o związkach Przybyszewskiego z Wągrowcem, wręczona zostanie Statuetka STACH - już po raz czwarty - najwybitniejszemu uczniowi w powiecie w roku szkolnym 2016/2017. Ogłoszone też będą wyniki konkursu recytatorskiego „Stanisław Przybyszewski i poeci polskiego modernizmu”.

Specjalnym gościem uroczystości będzie prof. dr. hab. Gabriela Matuszek-Stec z Uniwersytetu Jagiellońskiego, która wygłosi wykład „Stanisław Przybyszewski – der geniale Pole z Wągrowca. Pani profesor już po raz trzeci zawita do Wągrowca. Przesłuchania konkursowe odbędą się 10 listopada w ILO.

Koncert pieśni do wierszy Bolesława Leśmiana i Carla Bussego w wykonaniu zespołu Sekret Franciszka zakończy jubileuszową uroczystość.

Zarząd WSSK zaprasza mieszkańców na prawdziwą ucztę duchową, której spiritus movens jest… Stanisław Przybyszewski.

Wstęp bezpłatny. (maj)

Komentarze   

 
+2 #2 Skarbek 2017-11-14 08:20
Cytuję Borek:
napisy na tej grafice nie są przypadkiem po niemiecku? no i po jakiemu ten przybyszewski pisał? ta impreza ma jawnie antypolski charakter, skandal!


Szacunek Borku, że potrafisz rozróżnić polskie pismo od niemieckiego. To pierwszy krok, może niewielki, ale zawsze - do poznania historii polsko-
niemieckich stosunków na przełomie XIX i XX w. A historia Przybyszewskieg o będzie zapewne pomocna w tym poznawaniu. Trzeba tylko zgłębić temat i po to właśnie jest ta uroczystość.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #1 Borek 2017-11-09 14:12
napisy na tej grafice nie są przypadkiem po niemiecku? no i po jakiemu ten przybyszewski pisał? ta impreza ma jawnie antypolski charakter, skandal!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem