sobota, 18 stycznia
04:16

Nabucco w Wągrowcu…

Wielkie widowiska, wystawiane w słynnej sali koncertowej Metropolitan Opera, będzie można obejrzeć na ekranie kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu.

Cykl artystycznych spotkań w Kinie MDK rozpocznie 26 listopada (niedziela) o godz. 15 Nabucco Giuseppe Verdiego. Wągrowczanie będą mieli okazję obejrzeć retransmisję tego przedstawienia, zarejestrowanego w Metropolitan Opera 7 stycznia 2017 roku.  

Nagrane w tym słynnym nowojorskim teatrze operowym widowiska obejrzymy w niedzielne popołudnia w sali wągrowieckiego kina jeszcze dwa razy: 11 lutego 2018 rokuCarmen Georgesa Bizeta oraz 8 kwietnia 2018 roku Makbeta Giuseppe Verdiego.

- Wągrowczanie bardzo chętnie uczestniczą w widowiskach operetkowych organizowanych przez naszą placówkę, dlatego zdecydowaliśmy się pójść krok dalej i zaproponować naszym mieszkańcom coś nowego, pod wspólnym hasłem „Opera w Twoim kinie” – mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Natalia Kuklińska. – W kolejnym sezonie będziemy chcieli prezentować w tym cyklu transmisje oper nagrane w Teatrze Bolszoj.

***

Nabucco to opera, która swemu kompozytorowi Giuseppe Verdiemu przyniosła olbrzymi rozgłos i powodzenie. W czasach walk o niepodległość i zjednoczenie Italii śpiew Żydów z tej opery, tęskniących za ojczyzną, swą ziemią obiecaną stał się wyrazem wyzwoleńczych dążeń Włochów. Chór „Va, pensiero” przez lata był nieoficjalnym hymnem kraju. Biblijną opowieść o królu babilońskim Nabuchodonozorze, w której pycha zostaje ukarana, a wiara zwycięża wszelkie przeciwności, w wersji operowej usłyszymy pod batutą Jamesa Levine’a. W postać Nabucca wcieli się Placido Domingo.

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 40 minut (w tym 1 przerwa). (red)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem