wtorek, 21 listopada
02:44

Wskoczyli na fotel lidera

Wygranej tego meczu należało się spodziewać, chociaż nielbistów stać na przykre niespodzianki nawet na własnym boisku. Polski Cukier Pomezania Malbork wyraźnie uległ Nielbie Wągrowiec 35:18 (15:8)

Tym razem przeszli samych siebie. Klasę znowu pokazał bramkarz Artur Gawlik, który wyciąga piłki najmniej spodziewane i błyskotliwe. Przeciwnikowi nie dali cienia nadziei i od pierwszej minuty do ostatniej malborczanie musieli uznać zdecydowaną przewagę Wągrowca. Pierwszą połowę Nielba zakończyła z dużą przewagą siedmiu punktów, a w drugiej przypieczętowała zwycięstwo 17. bramkami, wskakując na fotel lidera tabeli.

Rozstrzelania Pomezanii dokonali dwaj nasi zawodnicy Paweł Smoliński i Dariusz Widziński, którzy wrzucili po osiem bramek. Dużo gorsi nie było Dawid Pietrzkiewicz, Bartosz Świerad , Paweł Gregor i Paweł Gąsiorek. Każdy z nich zdobył po cztery punkty. Ten ostatni popisał się efektownymi strzałami ze skrzydła. Zdruzgotani malborczanie, którym nie wiedzie się w lidze, zapewne nie spodziewali się takiej klęski. To była już ich siódma z rzędu porażka w lidze.

W szpicy tabeli jest ciasno. Nielba wyprzedza jednym punktem Astromal Leszno, a dwoma – Traveland Olsztyn, Stal Gorzów, Grunwald Poznań i Lubianą Kościerzynę. Za tydzień nielbiści zmierzą się na wyjeździe z Grunwaldem, którego nie tak dawno gładko pokonali w meczu o PGNiG Puchar Polski. (maj)

Więcej w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.