czwartek, 25 kwietnia
03:54

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Laureaci konkursu i czytelnicy Głosu Wagrowieckiego w towarzystwie członków jury i burmistrza Wągrowca. (fot. Konrad Szadkowski)Laureaci konkursu i czytelnicy Głosu Wagrowieckiego w towarzystwie członków jury i burmistrza Wągrowca. (fot. Konrad Szadkowski)

 

Finaliści konkursu „Wakacje w obiektywie 2017”, zorganizowanego przez redakcję Głosu Wągrowieckiego, spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej na ogłoszeniu wyników.

 

Jury w składzie: przewodniczący Władysław Nielipiński (Wielkopolska Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu), sekretarz Jerzy Mianowski (Głos Wągrowiecki) i członek jury Zofia Hernik (Miejska Biblioteka Publiczna) przyznało nagrodę Grand Prix Patrycji Brzostowskiej za pracę 2B („Statek wypływający z portu”).

Nagroda specjalna Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu trafiła do Kornelii Bolewicz  za zdjęcie nr 12 („Bez tytułu”).

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej nagrodziło zdjęcie nr 18 („Tańczący las”) autorstwa Wiesławy Maćkowiak, zaś redakcja Głosu Wągrowieckiego przyznała swoja nagrodę Tomaszowi Dutkiewiczowi za pracę nr 33 („Krajobraz chmur po zachodzie słońca”).

Czytelnicy w konkursie SMSowym i za pomocą kuponów wycinanych z gazety oddali najwięcej głosów w kategorii do lat 16 na pracę nr 3 („Spacer nad jeziorem”) Agaty Zamorskiej (155 punktów). Zaś w kategorii powyżej lat 16 na pracę Wiesławy Maćkowiak (269 punktów).     

 

- Można zaobserwować tendencję, że z roku na rok zdjęć wpływa nieco mniej, za to są na coraz wyższym poziomie, co nas niezmiernie cieszy – mówił podczas ogłoszenia wyników Władysław Nielipiński.

 

Na uroczystości obecny był burmistrz Krzysztof Poszwa, który wręczył laureatom świeżutkie albumy o Wągrowcu.

 

Po części oficjalnej laureaci konkursu prowadzili przy kawie i słodkim akcencie rozmowy na temat fotografii z burmistrzem i członkami jury, wymieniając swoje uwagi i spostrzeżenia.

(ks)

 

Patrycja Brzostowska "Statek wypływający z portu" (Nagroda Grand Prix Foto 2017 Głosu Wągrowieckiego)Patrycja Brzostowska "Statek wypływający z portu" (Nagroda Grand Prix Foto 2017 Głosu Wągrowieckiego)

 

Kornelia Bolewicz, "Bez tytułu" (Nagroda WBPiCAK w Poznaniu)Kornelia Bolewicz, "Bez tytułu" (Nagroda WBPiCAK w Poznaniu)

 

Wiesława Mackowiak, "Tańczący las" (I miejsce w kat. powyżej 16 lat i nagroda Stowarzyszenia Prasy Lokalnej)Wiesława Mackowiak, "Tańczący las" (I miejsce w kat. powyżej 16 lat i nagroda Stowarzyszenia Prasy Lokalnej)

 

Agata Zamorska, "Spacer nad jeziorem" (I miejsce w kat. do lat 16)Agata Zamorska, "Spacer nad jeziorem" (I miejsce w kat. do lat 16)

 

Tomasz Dutkiewicz, "Krajobraz chmur po zachodzie słońca" (Nagroda redakcji Głosu Wągrowieckiego)Tomasz Dutkiewicz, "Krajobraz chmur po zachodzie słońca" (Nagroda redakcji Głosu Wągrowieckiego)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem