sobota, 21 lipca
13:25

Janka Smogur nie żyje

W czwartek, 12 października o godz. 12.45 w wieku 75 lat zmarła druhna harcmistrz Janina  Smogur.

Dh. hm. Janina Smogur była członkiem Kręgu Starszyzny Harcerskiej i Seniorów „Damy Radę” im. dh. Felksa Tylmana w Wągrowcu, którego w 2009 r. wspólnie z innymi instruktorami zakładała, a później przez wiele lat  pełniła funkcję skarbnika kręgu.  

Z zawodu nauczycielka, uczyła w Szkole Podstawowej w Łeknie, gdzie była też zastępcą dyrektora.  Tam również działała w harcerstwie,  pełniąc funkcję drużynowej 22 Drużyny Harcerskiej. Rokrocznie z młodzieżą jeździła na obozy harcerskie, m.in. na Wał Pomorski. W 1991 r. otrzymała awans na stopień harcmistrza.

Aktywnie anagażowała się w działalność kręgu. Nie opusciła żadnej zbiórki. Podczas zewnętrznych spotkań reprezntowała krąg z proporcem. Chętnie uczestniczyła w zlotach chorągwianych i ogólnopolskich oraz innych zorganizowanych formach działalności senioralnej. 

 

- Nasza Janeczka - mówili o niej instruktorzy harcerscy. Cieszyła się się dużym szacunkiem i zaufaniem seniorów i przyjaciól harcerstwa. Uchodziła za instruktora bardzo oddanego Związkowi Harcerestwa Polskiego. Uczynna, sumienna, odpowiedzialana, zawsze na posterunku - taka była nasza Janeczka.    

Wyróżniona Srebrnym Krzyżem Zasługi dla ZHP, Odznaką Honorową „Za zasługi w rozwoju Pilskiej Choragwi ZHP”, Honorową Odznaką „Harcerska służba Wielkopolsce”,  Nagrodą Herbu Powiatu Wągrowieckiego.

 

Żegnamy Cię Janeczko!  Odeszłaś na wieczną wartę harcerską, ale pozostaniesz w naszej pamieci. 

Seniorzy harcerscy

PS. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 16 października o godz. 15.00 w Łeknie. 

Komentarze   

 
+5 #1 uczeń 2017-10-13 20:00
[*]Cześć Jej pamięci!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem