wtorek, 14 sierpnia
20:19

Kary za opóźnione roboty

Fot. Jerzy Mianowski (6x)Fot. Jerzy Mianowski (6x)

Za wydłużenie terminu budowy ulic Przemysłowej i odcinka Średniej oraz ścieżki rowerowej do os. Wschód winę ponoszą wykonawcy, a nie inwestor czyli burmistrz Wągrowca.

W ostatnim wydaniu Głosu Wągrowieckiego pisaliśmy o tych opóźnieniach i nowych terminach zakończenia budowy tych ulic. W dniu zamykania środowego wydania naszego tygodnika od burmistrza otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze zapytania prasowe w tej sprawie.

Dlaczego wynikły te opóźnienia? Magistrat wytłumaczył nam to następująco: - Zgodnie z oświadczeniem wykonawcy robót, firmy STRABAG, w przypadku przebudowy ulicy Przemysłowej, opóźnienie wynikło m.in. z konieczności wcześniejszego przeprowadzenia na terenie inwestycji prac przez firmę ENEA, realizującej skablowanie sieci niskiego napięcia, co opóźniło wejście na budowę firmy STRABAG. Odnośnie budowy łącznika drogowego pomiędzy ulicą Średnią a rondem rtm. Witolda Pileckiego firma STRABAG uzasadnia opóźnienie odmiennymi od przyjętych w dokumentacji projektowej warunkami terenowymi – w szczególności istnieniem niezinwentaryzowanych obiektów budowlanych oraz podziemnych urządzeń, instalacji i obiektów infrastrukturalnych, które spowodowały niezawinione i niemożliwe do uniknięcia opóźnienia terminu realizacji robót.  Opóźnienie budowy  drogi rowerowej od ulicy Przemysłowej do osiedla Wschód naszym zdaniem opóźnienie wynikło z niewielkiego zaangażowania wykonawcy w realizację harmonogramu prac na budowie.

Efektem opóźnienia jest wyznaczenie nowych terminów zakończenia budowy ul. Przemysłowej do 20 października, łącznika do 10 listopada.

Budowa drogi rowerowej od ulicy Przemysłowej do osiedla Wschód  – firma Infrakom, która jest wykonawcą robót, 5 października złożyła wniosek do Burmistrza Wągrowca o przedłużenie terminu realizacji inwestycji do 17 października. Burmistrz odmówił przedłużenia terminu realizacji budowy, gdyż przesłanki, na które powoływał się wykonawca, zgodnie z umową nie mogą być przyczyną opóźnienia zakończenia inwestycji -   poinformował nas magistrat.

W tej sytuacji miasto naliczy „Infrakomowi” kary zgodnie z zapisami umowy, tj. 0,2% za każdy dzień opóźnienia w wykonaniu przedmiotu umowy. Czy te kary załatwiają sprawę to już jest inna sprawa...

W minioną sobotę do godzin popołudniowych trwały intensywne prace na budowie ronda, czemu przypatrywali się mieszkańcy. Od poniedziałku do dziś robota wre też na na odcinku od ronda do skrzyżowania z ul. Dworcową, m.in układana jest kostka brukowa i sadzone są drzewka. Wszytkie znaki na ziemi - nie tylko na niebie -  wskazują, że tym razem termin ukończenia prac zostanie dotrzymany. (maj)

Komentarze   

 
+1 #5 zwykły pieszy 2017-10-28 18:45
Więcej rond, więcej ścieżek rowerowych! A za pracą nadal będziemy jeździć do Murowanej, Obornik, Bolechowa...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #4 fwe 2017-10-12 19:41
Wykonawcy tak się tłumaczą jakby znależli niewybuchy z 2 wojny Stara śpiewka a Poszwa łyknąłjak pelikan
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #3 Daniel 2017-10-12 11:37
Cytuję Lenka:
Jaki ruch wahadłowy, każdy jedzie tam jak chce, mamy światło zielone i jechać nie możemy bo z przeciwka jadą cały czas samochody!!!!!

To właśnie miałem na myśli :lol:
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+15 #2 Lenka 2017-10-12 11:33
Jaki ruch wahadłowy, każdy jedzie tam jak chce, mamy światło zielone i jechać nie możemy bo z przeciwka jadą cały czas samochody!!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #1 Daniel 2017-10-12 10:46
Niech skończy się budowa tego ronda, gdyż dużo nerwów kosztuje kierowców ruch wahadłowy. cierpliwość ma swoje granice...Jedna k najlepszą motywacją do pracy jest bat finansowy :-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem