wtorek, 18 września
15:19

Tego dnia odstawili fuzje...

Myśliwi z Mieściska chlubią się pięknymi tradycjami łowiectwa sięgającymi początków XX wieku.

Wówczas Władysław Janta – Połczyński, właściciel majątku ziemskiego i pałacu w Redgoszczy, który to obiekt odrestaurował i mieszka w nim Waldemar Chudzik, członek mieściskiego koła. Janta –Połczyński doprowadził do założenia w 1906 r. w Poznaniu Towarzystwa Łowieckiego, którego został pierwszym prezesem.

Myśliwi z Mieściska zorganizowali się dopiero w1947 r. Koło Łowieckie nr 58 „Odyniec” w Mieścisku w miniony piątek fetowało 70. rocznicę założenia. Koło to ma na swoim koncie dwa wielkie „trofea” – mówiąc językiem myśliwych - jakim niewątpliwie są: Dom Myśliwego, wizytówka i chluba koła oraz ZŁOM, najwyższe odznaczenie łowieckie. To odznaczenie również posiadają Marian Waligórski, długoletni łowczy i Hieronim Królczyk, prezes koła.

Celebrację 70-lecia koła rozpoczęto od mszy św. w miejscowym kościele, skąd myśliwi przenieśli się do pobliskiego Domu Kultury, gdzie odbyła się jubileuszowa uroczystość z udziałem dostojnych władz powiatu, gminy i Polskiego Związku Łowieckiego w Pile i wielu gości. Kolejny transfer odbył się do zajazdu „Bratanki”, w którym myśliwi bawili się z małżonkami i gośćmi do późnych godzin. (maj)

Fot. Jerzy Mianowski

Więcej w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem