wtorek, 18 września
15:18

Dostojny jubileusz

Mimo że  dopiero 30 lat minęło od założenia Orkiestry Dętej w Gołańczy , to dziś w sali Stodoła czuło się atmosferę historycznego  jubileuszu,  jakiego gołańczanom może pozazdrościć  niejeden zespół instrumentalny.

Duszą tej orkiestry od 1987 r. jest Eugeniusz Hańczuk, współzałożyciel i kapelmistrz. Zespół narodził się w Technikum Rolniczym w Gołańczy, gdzie dyrekcja stworzyła nie tylko odpowiedni klimat,  ale też warunki. Już w następnym roku orkiestra wystąpiła podczas Dni Pieśni i Muzyki w Połajewie. W 2004 r. pod swoje skrzydła zespół przyjął Gołaniecki Ośrodek Kultury i grupa zmieniła nazwę na Gołaniecką Orkiestrę Dętą,  i tak zostało do dziś.

W orkiestrze grają nie tylko uczniowie  gołanieccy, ale też z powiatu, a nawet  spoza jego granic. W swojej 30-letniej historii  orkiestra zagrała prawie 300 koncertów, wystąpiła  też w Niemczech, zdobyła wiele nagród i wyróżnień, a grało w niej 130 muzyków.  (maj)

Więcej  w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego. 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem