wtorek, 25 września
18:46

Oszust wyłudził 300 zł od staruszki

Niejednokrotnie dochodzi do wyłudzania pieniędzy od starszych osób przez różnej maści oszustów, jednak poszkodowani mało kiedy zgłaszają takie sprawy policji.

- We wtorek do drzwi 85-letniej kobiety, mieszkającej na jednym z osiedli w centrum Wagrowca, zadzwonił mężczyzna. Wiek około 30 lat, szczupły, wysoki, ubrany szykownie, w ciemnej marynarce. Przedstawiając się podał, że jest asystentem znanego wągrowieckiego lekarza u którego ta kobieta się leczy. Zademonstrował urządzenie i powiedział, że pomoże to w dolegliwościach, na które się leczy i że lekarz to urządzenie rekomenduje – informuje st. sierż. Dominik Zieliński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

Mężczyzna ten zaoferował starszej pani urządzenie w kwocie 700 złotych. Wspaniałomyślnie powiedział, że po okazaniu legitymacji rencisty da jej rabat. Kobieta dała się nabrać na tę ofertę i kupiła to urządzenie po „okazyjnej” cenie 300 zł. Staruszka poszła jednak do przychodni, gdzie dowiedziała się, że podany lekarz nie ma asystenta i nikogo nie wysyłał do pacjentów. Poproszona przez staruszkę sąsiadka sprawdziła w Internecie cenę tego urządzenia i wówczas okazało się, że kosztuje tylko 30 zł. Rzecz jasna, że powiadomiono policję, ale po oszuście już nie było śladu... (red)

Komentarze   

 
+3 #3 ... 2017-10-07 14:16
Cytuję Estera:
Głupich nie sieją

Po twoim wpisie sądząc, faktycznie...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #2 Echo 2017-10-07 08:54
Chyba nie rozumiesz, że starsi ludzie funkcjonują inaczej, często dziecinnieją i są ufni. Trochę empatii.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-4 #1 Estera 2017-10-06 21:35
Głupich nie sieją
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem