wtorek, 25 września
18:45

Opóźnienia na budowie ulic

  Fot. Jerzy MianowskiFot. Jerzy Mianowski

Do końca września miały być zakończone roboty na budowie ulicy Przemysłowej i Średniej w Wągrowcu.

STRABAG, wykonawca tych prac, nie wywiązał się z terminu określonego w umowie, tj. do 30 września br. Firmie groziła finansowa kara umowna, więc dopiero na początku października wystąpiła do inwestora o wydłużenie terminu zakończenia prac. Burmistrz Krzysztof Poszwa przystał na to, ale nie wiadomo czy zastosował wobec wykonawcy sankcje finansowe. Pod koniec ubiegłego miesiąca rzecznik tej firmy, Ewa Bałdyga, poinformowała nas, że stan zaawansowania robót wnosi ok. 80 proc. Trwają jeszcze prace przy budowie ronda, brukarskie, elektryczne i inne.

Podobnie ma się sytuacja przy budowie odcinka ulicy Średniej. Na tej ulicy przesunięto termin zakończenia prac do 10 listopada, oczywiście za zgodą burmistrza. STRABAG ma kłopoty z terminowością robót. Podobnie było przy budowie ulicy Kcyńskiej, kiedy to Konsorcjum Trakcja PRKiL S.A. opóźniała się z budową tej arterii.

- Nasi mieszkańcy będą mogli korzystać z tych ulic (Przemysłowej i Średniej – przyp. red.) najprawdopodobniej już w październiku, w tym bowiem terminie wykonawca zobowiązał się zakończyć prace budowlane – zapowiedział burmistrz Wągrowca pod koniec kwietnia br. po podpisaniu umowy z wykonawcą.

Obie budowy mają kosztować 6 246 781,75 złotych, czyli niebagatelną kwotę, przy czym zdecydowana większość środków na ich realizację pochodzić będzie z bezzwrotnej dotacji uzyskanej przez miasto ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Opóźniona jest też budowa ścieżki rowerowej z ul. Przemysłowej do os. Wschód, której koszt wyniesie 1,53 mln zł. Niestety, ale nie zakończono prac do 30 września br. Wykonawca tej drogi, firma INFRAKOM, najprawdopodobniej poniesie konsekwencje finansowe. (maj)

 

 

Komentarze   

 
+1 #1 ... 2017-10-05 20:27
Pięknieje nasze miasteczko :-D
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem