wtorek, 18 września
15:18

Zapisy już trwają!

Sukcesem przedsiębiorcy powinno być jednoczesne pomnażanie przynajmniej dwóch rodzajów kapitałów: ludzkiego i materialnego.

Docenianie ich dwóch przybliża do tworzenia trwałych wartości, aby zysk dla firmy utożsamiał się z zyskiem społecznym – potwierdzają uczestnicy dotychczasowych edycji Konferencji Przedsiębiorców Katolickich pt. „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”. Trzecia edycja tego wydarzenia odbędzie się już 3 i 4 listopada br. w Poznaniu. Patronat Honorowy objął ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański. 

 - Organizatorem konferencji jest ks. Rafał Ostrowski i Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Archidiecezji Poznańskiej. Współorganizatorami są: Fundacja Dzieła Chrześcijańskiego Biznesu oraz Komisja Ekonomii Komunii Ruchu Focolari w Polsce – informuje Dominik Górny, rzecznik medialny konferencji.

Poprzednie dwie Konferencje „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność” ujawniły ogromne zainteresowanie przedsiębiorców wspólną refleksją nad działaniami gospodarczymi w świetle wiary, zwłaszcza tymi, które dotyczą ich życia osobistego i rodzinnego.

Świadectwem wielkiego znaczenia tych Konferencji jest duża liczba przedsiębiorców, którzy bezpośrednio, na różne sposoby, zaangażowali się w ich współtworzenie. Nazwa Konferencji: „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność” odwołuje się do podstawowej hierarchii wartości, jaką można odczytać z Biblii. W jej ramach w zbliżającej się trzeciej już Konferencji przybliżymy dwa główne tematy.

Pierwszym z nich jest Ekonomia Komunii. Jest to zwrócenie uwagi na działalność gospodarczą, które w 1991 roku w Brazylii zaproponowała Chiara Lubich, założycielka ogólnoświatowego Ruch Focolari. Założenia są bardzo proste. Kładą nacisk na podział wypracowanego zysku na trzy kategorie: między przedsiębiorstwo, potrzebujących oraz na cele formacji propagatorów tej idei. Konsekwencje tak postawionego przepływu pieniądza w firmie są ogromne. Zmieniają się relacje między ludźmi, a właściciele dają świadectwo Ewangelii w prowadzeniu firm.

Drugim temat dotyczy walki wewnętrznej, jaką niejednokrotnie przechodzi przedsiębiorca. Te dylematy sumienia są dla niektórych chlebem powszednim. W pierwszej kolejności kojarzą się z tymi sytuacjami, w których jest on narażony na pokusy nieuczciwości w firmie. Bądź to bezpośrednie nieuczciwe propozycje kierowane do niego przez innych ludzi, bądź też sam jest przekonany, że nieuczciwość się opłaca. W drugiej kolejności kwestia nieuczciwości narusza więzi we własnej rodzinie. Oba przykłady dotykają także tematu sakramentu spowiedzi.

Zapraszamy do współtworzenia tego ważnego wydarzenia: kontakt dla uczestników: Karolina Krzywda, 603 728 848; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; kontakt w sprawach medialnych: Dominik Górny, 695 732 393; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem