sobota, 23 lutego
23:01

Ucierpiała katedra w Gnieźnie…

Nocne burze prawie zdemolowały Wielkopolskę.

- Zgodnie z raportem złożonym przez wicewojewodę Marlenę Maląg, na terenie województwa nie było osób rannych i zabitych w wyniku nocnej nawałnicy, Straż Pożarna interweniowała ponad trzy tysiące razy, głównie przy powalonych drzewach i połamanych gałęziach oraz podczas wypompowywania wody z zalanych piwnic i posesji, najczęściej w powiatach: gnieźnieńskim, wrzesińskim, średzkim, gostyńskim i rawickim. Odnotowano 468 przypadków uszkodzeń lub zerwania dachu w budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Największe zniszczenia dotknęły powiat śremski, gnieźnieński, koniński. Uderzenie pioruna uszkodzenie poszycia dachu Katedry Gnieźnieńskiej – informuje Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej w Gabinecie Wojewody Wielkopolskiego.

Służby energetyczne cały czas pracują nad przywróceniem zasilania prądem. Enea Poznań odnotowała najwięcej awarii zasilania w rejonie Wrześni, Gniezna oraz Leszna, W sobotę o godz. 11.00 prądu pozbawionych zostało ok. 64 000 odbiorców w 767 miejscowościach.  W sobotnie przedpołudnie bez prądu blisko 28 tysięcy odbiorców w tych miejscowościach.  Awarie nadal są usuwane, jest szansa, że większość zostanie usunięta jeszcze dzisiaj w godzinach popołudniowych, ewentualnie ostatnie naprawy mogą zakończyć się w niedzielę.

Burza spowodowała utrudnienia na szlakach kolejowych: Gniezno - Poznań, Leszno - Ostrów Wlkp., najdłuższe przerwy w ruchu i opóźnienia odnotowano na odcinku: Gniezno - Jarocin, Jarocin - Poznań Od godzin porannych ruch pasażerski został przywrócony.

Wystąpiły również utrudnienia na drogach krajowych nr 5, 15 i 36 oraz na autostradzie A2,  jednak autostrady, drogi krajowe i wojewódzkie są już przejezdne. Służby drogowe  zorganizowały objazdy likwidując zatory. Wiele dróg lokalnych zostało zblokowanych przez powalone drzewa i konary. (red)

Komentarze   

 
-3 #1 Piotr 2017-08-13 05:26
A co to głos gnieźninski!? a co w powiecie?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem