sobota, 23 czerwca
04:44

Odszedł ze służby

Asp.  sztab. Andrzej Woźnicki Asp. sztab. Andrzej Woźnicki

Ze służbą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu pożegnał się aspirant sztabowy Andrzej Woźnicki, długoletni dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Asp. sztab. Andrzej Woźnicki pracę w jednostkach ochrony przeciwpożarowej rozpoczął 1 września 1983 roku, podejmując naukę w Szkole Chorążych Pożarnictwa  w Poznaniu. Po jej ukończeniu i uzyskaniu stosownych kwalifikacji rozpoczął służbę  w  Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. W czasie swojej długoletniej służby zajmował stanowiska:  instruktora, dowódcy plutonu oraz dowódcy jednostki ratowniczo - gaśniczej.

Własna inicjatywa oraz bardzo duże zaangażowanie w służbie pozwoliło mu na osiąganie bardzo dobrych wyników w służbie. Posiadał dużą wiedzę teoretyczną i praktyczną wymaganą na zajmowanych stanowiskach. Ciągle podnosił poziom swoich umiejętności zawodowych poprzez udział w konferencjach i szkoleniach specjalistycznych z zakresu spraw kontrolno-rozpoznawczych, operacyjno –szkoleniowych.  W służbie cechowała go duża dokładność, a w przypadku rozwiązywania trudnych i skomplikowanych problemów - duża dociekliwość, co przyczyniało się do zwiększania poziom bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

- Pełniąc służbę na stanowisku dowódcy jednostki ratowniczo - gaśniczej doskonale potrafił kierować zespołami ludźmi i pracować w kolektywie, niosąc pomoc poszkodowanym z dużą ofiarnością, zaangażowaniem i poświęceniem, co jednocześnie przekładało się na sprawne prowadzenie działań. Z nałożonych zadań wywiązywał się wzorowo, a od początku służby  w naszej jednostce dał się poznać jako sumienny, koleżeński i wzorowo wykonujący swoje obowiązki strażak - podkreśla bryg. Zbigniew Dziwulski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu.

Całe jego życie zawodowe było związane z  ochroną przeciwpożarową, ponad 34 lata służby jako funkcjonariusz, w tym 25 lat na stanowisku Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wągrowcu.

W uznaniu jego wyjątkowej postawy społecznej i aktywnej działalności na rzecz środowiska pożarniczego i ochrony przeciwpożarowej wyróżniany medalami i odznaczeniami państwowymi i związkowymi. Redakcja Głosu Wągrowieckiego uhonorowała go Nagrodą Pracy Organicznej „Złoty Liść”. (maj)

Asp. sztab. Andrzeja Wożnickiego pożegnał bryg. Zbigniew Dziwulski, komendant powiatowy KP PSP w Wągrowcu.Asp. sztab. Andrzeja Wożnickiego pożegnał bryg. Zbigniew Dziwulski, komendant powiatowy KP PSP w Wągrowcu.

Fot. KP PSP w Wągrowcu.

     

Komentarze   

 
+11 #3 Lou 2017-08-03 16:28
Komendsnt Wojewodzki powiedzisl że ci co nie chcą się kształcić to koniec ich awansów Także jak po technikum tolniczym to i tak dlugo utrzymał się na tym stanowisku
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-7 #2 Szayba 2017-08-03 12:56
Wyszkolił wielu strażaków.Szacu nek dla tego PANA
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #1 cygan 2017-08-02 18:41
Nareszcie. Coś mało ma na pagonach. Dlaczego ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem