sobota, 23 czerwca
04:37

Zatankował, odjechał, stracił prawo jazdy

Pomimo kierowanych apeli o zdjęcie nogi z gazu i poruszanie się zgodnie z przepisami, wraz z poprawą pogody, pojawili się kolejni drogowi piraci.

Nieustanne apele policjantów, zaostrzenie kar, w tym odebranie na okres trzech miesięcy prawa jazdy nie działają na wszystkich kierowców. Wciąż ujawniamy tych, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość.

W Dąbrowie, kierujący fordem mieszkaniec Niemczyna przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 73 km/h. W miejscowości Krosno mieszkaniec Bydgoszczy kierujący volvo w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 54 km/h. W obydwu przypadkach na kierujących nałożono mandaty karne w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych. Oboje również stracili prawo jazdy.

Kolejny kierujący zwrócił uwagę policjantów podczas tankowania na stacji benzynowej. Funkcjonariusze w trakcie tankowania radiowozu zauważyli, że odjeżdżający spod innego dystrybutora ford, ma odmienne tablice rejestracyjne. Policjanci włączyli sygnały świetlno-dźwiękowe i udali się za kierującym. Kierujący przemieszczał się szybko, przekraczał linię ciągłą, naruszał obszar wyłączony z ruchu, a także wyprzedzał zmuszając samochody jadące z przeciwka do zwolnienia i zatrzymania. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Skockiej, kiedy drogę zatarasował mu autobus linii miejskiej.

Za styl jazdy, jaki prezentował 43 - letni wągrowczanin stwarzający zagrożenie w ruchu drogowym policjanci zatrzymali prawo jazdy, kierując sprawę do sądu z wnioskiem o orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdu. Szybko też wyjaśniła się sprawa dwóch odmiennych tablic rejestracyjnych. Obie należały do kierującego. Mężczyzna wytłumaczył policjantom na miejscu, że podczas zmiany ramek do tablic rejestracyjnych, przez roztargnienie, założył dwie różne tablice, od swego pojazdu i samochodu swojej żony.

Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu i zwrócenie uwagi na rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów… (red)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem