poniedz., 23 kwietnia
17:39

Świetliki wystąpią w Wągrowcu

www.kupbilecik.plwww.kupbilecik.pl

 

Zespół zagra koncert w Miejskim Domu Kultury 19 maja.

 

Liderem grupy, której początki sięgają wczesnych lat 90. jest jeden z najważniejszych poetów ostatnich dekad, Marcin Świetlicki. Jego wiersze w połączeniu z rockową muzyką zespołu stanowią o oryginalności Świetlików.

 

Zespół ma na swoim koncie kilka płyt, m.in. mocny debiut „Ogród koncentracyjny” z 1995 roku, „Cacy Cacy Fleischmachine” wydaną rok później i nominowaną do nagród polskiego przemysłu muzycznego Frederyki, czy „Złe Misie” z 2001 roku. Ostatnim wydawnictwem zespołu jest krążek „Sromota” wydany w 2013 roku. Zespół wszedł na stałe do kanonu polskiej muzyki rockowej dzięki kultowym utworom jak „Opluty”, „Nieprzysiadalność” „Henryk Kwiatek” czy „Filandia”. W tym ostatnim gościnnie wystąpił Bogusław Linda, co przyczyniło się do wzrostu popularności zespołu w mediach mainstreamowych. Ze Świetlikami współpracowało na przestrzeni lat wiele nietuzinkowych postaci polskiej muzyki, m.in. Katarzyna Nosowska, Lech Janerka czy Mikołaj Trzaska.

 

Warto zjawić się 19 maja w MDK, by zobaczyć na żywo charyzmatycznego wokalistę i jego kolegów z zespołu. Organizatorem koncertu jest Miejski Dom Kultury we współpracy z wągrowiecką Załogą 62100.

(ks)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem