poniedz., 21 stycznia
01:18

Nowy dyrektor „dwójki” już wybrany

Kinga BabiczKinga Babicz

Kinga Babicz, wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu.

Nowa dyrektor pokonała Annę Kaźmierską, nauczycielkę z „dwójki”, Agnieszkę Zink ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Mirosławę Jarosz, dyrektora Szkoły Podstawowej w Wiatrowie. Wyboru nowe szefa szkoły dokonała 9-osobowa komisja pod przewodnictwem Bogdana Smkowskiego, zastępcy burmistrza Wągrowca.

Kinga Babicz pracuje w „dwójce” w charakterze nauczycielka historii i społeczeństwa oraz etyki, a także uczyła historii i WOS w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka. Przedtem była dyrektorem Szkoły Kosmetycznej Akademia Prentki w Wągrowcu. W latach 200-2001 pracowała też w Szkole im. gen. Andersa w Chicago jako nauczyciel historii i języka polskiego.

W 2000 roku ukończyła historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Od 2010 r. posiada kwalifikacje nauczyciela dyplomowanego.

Dobrze też znana jest w środowisku Wągrowca jako działacz społeczno-kulturalny, min. pełni funkcję prezesa zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pałuckiej i współpracuje z Muzeum Regionalnym. Każdego roku aktywnie uczestniczy w organizacji wielu kulturalnych przedsięwzięć, min. Festynów Cysterskich i powiatowych konkursów wiedzy o cystersach wągrowieckich.

Uchodzi za kreatywnego animatora kultury, a w szkole za ofiarnego pedagoga i i sympatycznego wychowawcę, lubianego przez dzieci i nauczycieli. (maj)

Komentarze   

 
+4 #4 ja 2018-02-23 07:44
Cytuję Renia:
Lubiana???????co za sciema.

No od wrzesnia jeszcze bardziej ją wszyscy "polubią", za to , że jest bardziej lojalna dla burmistrza niż dla swoich uczniów i rodziców
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #3 eh 2016-07-08 17:46
Cytuję Renia:
Lubiana???????co za sciema.

"Koleżanki" zapewne teraz bardzo jej nie lubią :-D
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #2 hinia 2016-07-08 14:35
Szkoda, ze pani Jarosz nie została dyrektorką, to jest pedagog z "klasą"
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #1 Renia 2016-07-03 21:53
Lubiana???????c o za sciema.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem