poniedz., 15 października
22:01

Linia kolejowa do lamusa...

fot. Kazimierz Mendlik 2xfot. Kazimierz Mendlik 2x
Dworce kolejowe w Skokach, Mieścisku i Janowcu Wlkp. pozostaną w krajobrazie powiatu, ale inia kolejowa łącząca te miejscowości nie obroniła się.
W październiku 2015 roku zapadła decyzja Ministerstwa Infrastruktury o rozbiórce linii kolejowej nr 385 Skoki - Mieścisko - Janowiec Wielkopolski.
"Co prawda od wielu lat była ona nieużywana, choć mieszkańcy tych miejscowości liczyli na to, że wraz z rozwojem infrastruktury kolejowej i modernizacją taboru, w przyszłości ruch kolejowy na tej trasie zostanie przywrócony. Niestety! Teraz już wiadomo, że się tak nie stanie" - ubolewa pan Przemysław w liście do redakcji.
"Co na to burmistrz Skoków i wójt Mieściska? Czy zrobili cokolwiek w tej sprawie, aby ta linia kolejowa nie tylko nie została rozebrana, ale by ją w przyszłości zrewitalizować? Czy w tych gminach odbyła się jakakolwiek debata społeczna na temat korzyści wynikających z funkcjonowania transportu szynowego? I czy mieszkańcy tych gmin w ogóle zostali przez władze poinformowani o tej niesłychanie niekorzystnej decyzji?" - pyta się nasz Czytelnik.

W najbliższym wydaniu Głosu Wągrowieckiego zamieścimy odpowiedzi na te pytania. (jot)

Komentarze   

 
-1 #5 Jan 2017-11-28 20:59
Na lini juz las rosnie. A szkoda bo dopóki była to drogi w okolicach były jak stół równe. Po skasowaniu pociagów drogi przypominają pofałdowny ser szwajacarski w wyniku ruchu TIR-ów. I naprawiane na pewno nie bedą. Szkoda tej lini, naprawde szkoda.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #4 Patryk 2017-11-23 21:51
Ratujmy te linię zróbmy listę podpisów i trzeba wysłać do odpowiedniej władzy bo zaczynają rozbierać tory
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #3 kitt 2016-08-28 20:30
nikt tej Lini nie ruszy bo ja tak chce komu to przeszkadza pytam się komu
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #2 tomy 2016-01-29 18:33
Wójt Mieściska? A jest ktoś taki?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+10 #1 luck 2016-01-29 16:49
Przecież ta linia w połowie jest już rozebrana przez złomiarzy. Jakby was interesowało to rozbierają również Żnin-Damasławek -Wągrowiec.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem