wtorek, 22 stycznia
19:53

Miasto wsparło Nielbę

Dwie dotacje celowe od miasta otrzyma MKS Nielba na rozwój sportu.

Pierwsza dotacja opiewa na kwotę 252 tys. zł, a druga na 175 tys. zł. Ogólna kwota 427 tys. zł przeznaczona jest na wsparcie projektu w zakresie rozwoju sportu pn. „Współorganizacja zajęć sportowych w piłkę ręczną mężczyzn”. Na poczatku ubiegłego roku ówczesny burmistrz przekazał dotację w kwocie 302 tys. zł. (red)

Sponsor za sponsorem…

Prezes Nielby Daniel Kurpiński i prezes spólki Good Jobs Partners Volodymyr Grynchyshyn.

Krótko po deklaracji mieściskiego przedsiębiorcy w sprawie sponsoringu Nielby, Leszek Bodus ponownie zabłysnął…

Wpierw jego firma PHU Budpol zawarła umowę sponsorską z MKS Nielba, deklarując się przez rok finansowe wspieranie klubu. Nie ujawniono jednak ilości i częstotliwości oraz formy przekazywania pieniędzy…

Teraz w roli sponsora Nielby wystąpiła firma Good Jobs Partners Sp. z o.o. w Mieścisku, założona w 2016 roku przez Leszka Bodusa. Prezesem zarządu tej spółki jest Ukrainiec Volodymyr Grynchyshyn, który z Nielbą podpisał umowę sponsorską. (maj)

Fot. nielba.pl

Więcej w środowym wydaniu Głosu Wągrowieckiego, gdzie podamy bliższe szczegóły o mieściskiej spółce i jej patronie.

Wybrano dyrektora żłobka

Justyna Walkowiak

Justyna Maria Walkowiak została wyłoniona na stanowisko dyrektora Żłobka Miejskiego w Wągrowcu w wyniku drugiego naboru.

- W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego Pani Justyna Maria Walkowiak uzyskała pozytywną ocenę o przydatności zawodowej na wyżej wymienione stanowisko. Poziom wiedzy merytorycznej kandydata, związanej ze specyfiką stanowiska pracy oraz posiadane kwalifikacje gwarantują prawidłowe wykonywanie powierzonych obowiązków – uzasadnił burmistrz Jarosław Berendt.

Ostatnim jej miejscem zatrudnienia jest Zespół Szkól nr 1 w Wągrowcu, gdzie uczyła języka angielskiego. Studiowała na Politechnice Koszalińskiej i Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu. Ma 33 lata i jest matką dwójki małych dzieci. Nowa dyrektor obejmie stanowisko z dniem 1 lutego br. (red)

OSP odda hołd prezydentowi Gdańska

Fot.gala.pl

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wągrowieckiego postanowiły odpowiedzieć na apel Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSPRP i dh Stefana Mikołajczaka w sprawie oddania hołdu zmarłemu tragicznie Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska.

Podczas czwartkowego posiedzenia Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSPRP przedstawiony został apel prezesa Zarządu Głównego ZOSPRP w sprawie oddania hołdu Pawłowi Adamowiczowi. Sprawę przedstawił także dh Stefan Mikołajczak, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSPRP i jeden z zastępców W. Pawlaka. Jak nas poinformował prezes OSP Skoki dh Piotr Kaczmarek, w sobotę, a więc w dniu pogrzebu Prezydenta Adamowicza, o godz. 12 włączone zostaną syreny w poszczególnych jednostkach. (fs)

 

Nowy prezes strażaków

Dh Andrzej Woźnicki był wieloletnim dowódcą JRG PSP Wągrowiec

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP wybrało dh Andrzeja Woźnickiego prezesem zarządu. Zastąpił na tej funkcji zmarłego niedawno dh. Andrzeja Kuraszkiewicza.

Dh Andrzej Woźnicki do czasu przejścia na emeryturę pełnił funkcję dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Jest uznanym i cieszącym się autorytetem strażakiem, działaczem społecznym i organizatorem. Jest członkiem kapituły plebiscytu Głosu Wągrowieckiego pn. Honorowy Rycerz Floriana.. Druhowi Andrzejowi gratulujemy wyboru i życzymy wszelkiej pomyślności. (fs)

Zarobki takie sobie...

Damasławek herb

Ile zarabiają w samorządzie Gminy Damasławek?

Z Urzędu Gminy w Damasławku otrzymaliśmy informację o zarobkach samorządowców:

Wójt Gminy Cyprian Wieczorek – ogółem 8255 zł brutto, w tym: płaca zasadnicza – 4500 zł, dodatek stażowy – 630 zł, dodatek funkcyjny - 1600 zł, dodatek specjalny - 1525 zł.

Skarbnik Gminy Maria Pezacka – ogółem 5660 zł brutto, w tym: płaca zasad. – 3800 zł, dod. staż. – 760 zł, dod. funkc. – 1100 zł.

Sekretarz Gminy Joanna Dworek (zastępstwo 3/5 etatu) – ogółem 3189 zł brutto , w tym: płaca zasad. – 2280 zł, dod. staż. – 159,60 , dod. funkc. – 750 zł.

Zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Maria Chojnacka– ogółem 2700 zł brutto, dod. staż. - 189 zł, dod. funk. – 300 zł.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Magdalena Zygmunt – ogółem 5700 zł brutto, w tym: płaca zasad. – 3800 zł, dod. staż. – 760 zł, dod. funkc. 1140 zł.

(red)

Rezygnacja radnego

Facebook

Komisarz wyborczy w Pile wygasił mandat radnego gminy Damasławek Jana Mazurkiewicza z Piotrkowic.

W treści postanowienia Komisarza Wyborczego czytamy, że wygaśnięcie mandatu radnego wybranego w okręgu nr 15, obejmującym Piotrkowice i Turzę, nastąpiło na podstawie pisemnego zrzeczenia się mandatu. Jan Mazurkiewicz został wybrany z Komitetu Wyborczego Wyborców Cypriana Piotra Wieczorka, obecnego wójta gminy. Postanowienie zostało wydane 28 grudnia.(fs)

 

Komisja przetargowa gotowa do działania

ludki

Stałą komisję przetargową powołał burmistrz Wągrowca.

W jej skład powołał swojego zastępcę Piotra Pałczyńskiego jako przewodniczącego, Magdalenę Walkowiak – sekretarz, Sylwię Widzińską i Damiana Jaskólskiego – członkowie. Wszyscy są urzędnikami Ratusza.

Zadaniem komisji przetargowej jest przeprowadzanie postępowań o udzielanie zamówień publicznych wszczętych z dniem 9 stycznia 2019 roku, w których zamawiającym jest Burmistrz Miasta Wągrowca. (red)

Tej zbrodni nie da się zapomnieć !

Wczoraj wieczorem wągrowczanie oddali hołd prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.
Nie tylko gremialnie przybyli na Rynek mieszkańcy, ale też przedstawiciele władz powiatu ze starostą Tomaszem Krancem i burmistrzem Jarosławem Berendtem na czele. (red)

Fot. UM Wągrowiec

 

 

Tragedia na drodze w Marlewie

Wczoraj po południu do tragicznego wypadku doszło w Marlewie.
W wyniku zderzenia z drzewem zginął na miejscu 28-letni kierowca samochodu marki Audi A4 z początkową rejestracją PWA..., zamieszkały w Obornikach.
Na miejsce wypadku przybyły jednostki strażackie, policja oraz obornicki prokurator. Śledztwo ustali przyczynę wypadku.

- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili teren działań, odcięli elementy karoserii z drzewa oraz usunęli pozostałe elementy karoserii z jezdni - informuje mł. asp. Piotr Królak z KP PSP w Obornikach. (red

Fot. JRG Oborniki i OSP Rogoźno

W najnowszym wydaniu Głosu Wągrowieckiego

 

Nic nie powstrzyma tej siły

W Wągrowcu i całym powiecie kolejny raz pobito rekordy w zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Im mniej polityki, tym lepiej

Jak sytuację koalicji klubów Bliżej Ludzi i Samorządność Wągrowiecka 2000 ocenia wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz kamiński? Dowiesz się z obszernego wywiadu.

 

Wzór do naśladowania

Laureaci konkursu „Wolontariusz Roku 208” to ludzie o wielkich sercach, a ich pomoc, jaką bezinteresownie niosą potrzebującym, jest godna podziwu.

 

Sytuacja jest bardzo dynamiczna

„Pan Berendt nigdy nie słynął z przesadnej lojalności wobec środowisk, z którymi współpracował” – mówi w rozmowie z Jerzym Mianowskim były burmistrz, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu, Krzysztof Poszwa.

 

Niech żyje bal!

Maturzyści z Zespołu Szkól nr 1 w Wągrowcu bawili się na studniówce w hotelu Pietrak.

 

Nadwełniańskie miasteczko z charyzmą

Edward Kubisz opublikował nietuzinkową monografię o mieszkańcach Mieściska.

 

Cenne towarzyskie zwycięstwo

Noworoczny turniej piłki ręcznej, rozegrany w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu, zakończył się zwycięstwem Nielby.

 

 

Kryształowe serca rozdane

Fot. Konrad Szadkowski

 

Dziś odbyła się gala konkursu Wolontariusz Roku 2018 im. Pauliny Pawlak, podczas której wręczono nagrody zasłużonym społecznikom.

 

Po raz dziewiąty kapituła konkursu organizowanego przez Głos Wągrowiecki i Stowarzyszenie Prasy Lokalnej, pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, prof. nzw. dr Huberta Palucha i Starosty Wągrowieckiego, Tomasza Kranca, przyznała nagrody wolontariuszom, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym.

 

Tym razem w kategorii młodzież szkolna uhonorowano Szkolny Klub Wolontariuszy przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu. W kategorii grupa nagroda trafiła do Szkolnego Klubu Wolontariatu „Dar Życia” przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu. Wolontariuszem Roku została Grażyna Kaiser, zaś tytuł Honorowego Wolontariusza Roku trafił do Anny Borczykowskiej.

 

Gala odbyła się w auli Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu. Nagrody wręczyli prof. nzw. dr Hubert Paluch, burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Krystyna Urbańska i tata Pauliny Pawlak - Mieczysław Pawlak.

(ks)

Burmistrz odnalazł sie...

Burmistrz Jarosław Berendt wrócił z wojażu do Francji.

Jak informowaliśmy na łamach Głosu Wągrowieckiego burmistrz udał się do partnerskiego Le Plessis Trevise pod Paryżem na zaproszenie mera Didiera Dousseta. Berendt uczestniczył w podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy Le Plessis Trevise a grecka Spartą oraz w otwarciu Ogrodów Sparty.

W ubiegłym tygodniu przed wyjazdem zadaliśmy burmistrzowi pytania kiedy wyjeżdża, na jak długo, z kim i jakim środkiem lokomocji. Niestety, nie otrzymaliśmy odpowiedzi, a jakakolwiek próba kontaktu z nim spełzła na niczym. Dziś też był nieuchwytny.

Na profilu Urzędu Miejskiego Facebooka ukazała się informacja o otwarciu wspomnianych ogrodów w dniu 12 stycznia i zdjęcie Berendta w towarzystwie zagranicznych włodarzy. (maj)

Najmilsi maturzyści

Podczas studniówki Zespołu Szkół nr 1 w Pietraku ogłoszono wyniki plebiscytu Najmilsza Maturzystka/Maturzysta 2019.

Laury z rąk patrona plebiscytu starosty Tomasza Kranca i red. Konrada Szadkowskiego odebrali obdarowani największą ilością głosów Bartosz Gajewski (Technikum fryzjerskie i mechatroniczne) oraz Kinga Szymańska (Technikum fotograficzne). Gratulujemy i życzymy pomyślnej matury! (maj)

fot. Konrad Szadkowski

Herbatka u Tadka w rytm Orkiestry

Kapelmistrz i jego zespół grają sygnał WOŚP-u. Fot. 5xF.Szklennik

Po raz drugi kupujący i handlowcy na miejskim targowisku zaproszeni zostali przez burmistrza Tadeusz Kłosa na śniadanie. Motywem śniadania była Wielka Orkietra Świątecznej Pomocy, która zagra 27. Finał.
Kanapki, domowe ciasta upieczone przez pracownice urzędu miasta i gminy, ciepłe napoje i nagrody w konkursie wiedzy o mieście i gminie, pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wspólny start wielbicieli nordic walking, którzy wyruszyli na trasę o długości 15 km. Strażakami dowodził sam prezes OSP Skoki, radny powiatowy Piotr Kaczmarek i naczelnik OSP Roman Drews. Ochotnicy bez problemu wsparli WOŚP, czego nie można powiedzieć o Państwowej Straży Pożarnej.  Pod namiotem obecny był burmistrz, sekretarz urzędu Blanka Gaździak, kierownicy referatów i pracownicy urzędu. Dostrzec można było przewodniczącego rady miejskiej Zbigniewa Kujawę i radnych. Chętnych na poczęstunek nie brakowało, a puszki WOŚP-u zapełniały się datkami. Całość prowadził radny Piotr Wiśniewski. Równolegle w hali sportowej szkoły podstawowej odbywał się wielkoorkiestrowy turniej siatkarski. Niech gra Orkiestra! (fs)

Strażacy z OSP Skoki na posterunku

Wielbiciele nordic walking przed startem

Było smacznie

Katarzyna Przybysz prezentuje obraz, który podarowano na aukcję w niedzielę

Pupile już z nagrodami

Zwycięzcy pelbiscytu wraz z sponsorami. (fot. Konrad Szadkowski)

 

Dziś odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom plebiscytu Pupil Roku 2018.

 

W sklepie zoologicznym Wodnik zebrali się po południu właściciele nagrodzonych psów wraz ze swoimi pupilami, sponsorzy nagród w plebiscycie i przedstawiciel redakcji Głosu Wągrowieckiego. W uroczystej, a jednocześnie rodzinnej atmosferze wręczono nagrody i spędzono miłe chwile na pogadankach o czworonogach.

 

Przypomnijmy, że pierwsze miejsce zajęła Kuleczka, drugie Dragon, zaś trzecie Śpioszek. Wszystkim uczestnikom plebiscytu serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że mogliśmy bliżej poznać te przesympatyczne stworzenia.

 

Dziękujemy bardzo sponsorom nagród: Gabinetowi Weterynaryjnemu Alicji Serdynieckiej, Sklepowi Wędkarsko-Zoologicznemu Wodnik oraz Gabinetowi Strzyżenia Psów i Kotów Czesio.

(ks)

 

Dragon przymierza się do konsumpcji nagrody. (fot. Konrad Szadkowski)

 

Kuleczka, mimo iż przyjęła pokaźną ilość nagród, wykazała się dużym opanowaniem. (fot. Konrad Szadkowski)

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem