poniedz., 10 grudnia
12:11

Jaki strój na basen?

aquapark duzyaquapark duzy

Aquapark modyfikuje regulamin obiektu. Będzie to pierwszy w Polsce zapis uwzględniający wyznania oraz preferencje kulturowe.

 

W ubiegłym tygodniu poruszyliśmy temat dotyczący kąpiących się w Aquaparku Romów. Teraz wracamy do sprawy. Dziś już wiadomo, co wydarzyło się wówczas na basenie.


ZWYCZAJ „MEGARIPEN"
Ratownik, który pełnił dyżur w ubiegły weekend, zwrócił uwagę kobietom, które weszły do basenu rekreacyjnego w sukniach. Poproszone o wyjście spełniły prośbę.
Swoje zachowanie tłumaczyły zwyczajem, jaki obowiązuje wśród społeczności romskiej, zwanym „megaripen". Z niego wynika, że kobiety powinny być ubrane w obecności szwagra bądź teścia. Kobiety poinformowały ratownika, że strój, w którym się kąpały, był czysty i przebrały się w niego w szatni.
- Opuszczając basen, po wyjściu z szatni ubrane były w inne stroje. Potwierdziło się, bo mamy monitoring na kasy - potwierdził Paweł Ławniczak.
Ratownik w oświadczeniu wystosowanym do zarządu aquaparku przyznał, że strój kobiet nie był zgodny z regulaminem obowiązującym na basenie. Gdy kobiety wyszły z wody, powtórnie już do niej nie wróciły. Przebywały na leżakach i tam spędzały czas.
Dodajmy, że na terenie basenu są zamontowane czujniki oraz urządzenia, które informują o zmianie pH i kwasowości wody. Gdy obie panie weszły do wody, to żaden z czujników nie wykazał, że działo się coś złego, czyli woda nie została zanieczyszczona.

NOWOŚĆ W REGULAMINIE
Regulamin pływalni zawiera informacje o strojach jednoczęściowych bądź dwuczęściowych dla kobiet, a mężczyzn obowiązują kąpielówki przylegające do ciała, do połowy uda.
Przygotowany jest już zapis, który zostanie dołączony do regulaminu, obejmujący wyznania oraz preferencje kulturowe. Zarząd Aquaparku ma już akceptację prawną projektu regulaminu.
- Chcemy dodać do regulaminu zapis, który będzie informował osoby innej narodowości, innego wyznania, nakazujący noszenie innych strojów od standardowych. Stosowny zapis regulaminu będzie nakazywał takim osobom informowanie kasjerek w kasie. One telefonicznie poinformują, że przyszły np. dwie muzułmanki i winny pokazać, że mają strój muzułmański do kąpieli i, że jest on czysty. Kasjerka poinformuje ratownika, że takie osoby wejdą na basen i sprawa moim zdaniem będzie jasna - mówi prezes Aquaparku. - Będzie to pierwszy tego typu zapis w Polsce - przyznał Paweł Ławniczak.

(Autor Magdalena Skotarek, Fot. Archiwum)
 
Więcej w papierowej wersji Głosu Wągrowieckiego nr 31, dostępnej w sprzedaży od 30 lipca 2014 r. 

pdf-icon_thumb Możesz również zakupić wersję elektroniczną w formacie PDF
 

Komentarze   

 
+3 #1 3fr4twg 2018-11-23 10:58
To teraz Ławniczak będzie wąchał strój mułzumanski przed wejściem do basenu czy jest czysty?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem