sobota, 18 stycznia
21:26

Przy dźwiękach „Gaudeamus...”

Rozpoczął się właśnie kolejny rok akademicki 2019/2020 Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To już dziewiąty w jego historii.

Pomyśleć, że gdy 18 marca 2011 r. odbyło się zebranie założycielskie stowarzyszenia, uczestniczyło w nim 34.założycieli. W 5.rocznicę istnienia WUTW mógł się już pochwalić liczbą ponad 200. studentów. Dziś liczy on już ponad 340. członków i nie jest to zapewne ostatnie słowo. Jest to wynikiem przechodzenia coraz większej liczby osób na emerytury i wydłużania się naszego życia. Starość, to też radość i dziś bycie emerytem nie jest już żadnym dyshonorem. Jest tylko kolejnym etapem życia i kto wie, czy nie najpiękniejszym, bo człowiek jest świadomy swoich wyborów i tego, czego oczekuje jeszcze od życia. Bycie zaś nawet i „wiecznym studentem”, to żaden problem w WUTW-ie. Studia to ponoć najpiękniejszy okres w życiu człowieka. Każdy z wiekowych, chociaż wciąż młodych duchem studentów tegoż uniwersytetu, moje słowa w pełni potwierdzi.
Pierwszym prezesem stowarzyszenia była Zofia Zawol. Dziś tę funkcję pełni Barbara Kucharska. Nowy zarząd został wybrany 29 marca 2019 r. Jest w nim jedyny mężczyzna Władysław Smolej, który pełni funkcję skarbnika i jest też jedyną osobą w obecnym zarządzie, która była członkiem komitetu założycielskiego stowarzyszenia.

HULA NA POCZĄTEK
Prezes B. Kucharska dokonała 26 września uroczystego otwarcia nowego roku akademickiego. Mówiła, że nowy rok akademicki rozpoczyna 43.nowych studentów, którzy będą mogli zaangażować się w działalność około 20.sekcji. W tym roku uruchomiona została sekcja joggingu, licząca około 70. osób. Zarząd jest cały czas otwarty na nowe propozycje studentów i chętnie się w nie wsłuchuje. Osoby, które studiują już kilka lat, doskonale wiedzą, że bez względu na wykształcenie i zainteresowania znajdą tu dla siebie zawsze coś ciekawego. Mogą realizować swoje marzenia z młodości, na które być może kiedyś nie starczało chęci i czasu. (...)

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem