wtorek, 10 grudnia
00:51

Opowieści z młotem w tle

We wtorek Liceum Ogólnokształcące przy Klasztornej w Wągrowcu odwiedził SZYMON ZIÓŁKOWSKI, mistrz olimpijski z Sydney w rzucie młotem, a dziś poseł na Sejm.

Złoto olimpijskie to oczywiście nie jedyne osiągnięcie polskiego lekkoatlety. Szymon Ziółkowski ma na swoim koncie Mistrzostwo Świata z Edmonton w 2001 roku i dwa srebrne na mistrzostwach świata w Helsinkach (2005) i Berlinie (2009) oraz brązowy na mistrzostwach Europy w Helsinkach (2012). Na gruncie krajowym sięgał po mistrzostwo czternaście razy.
Szymon Ziółkowski, urodzony w Poznaniu, pochodzi z rodziny o sportowych tradycjach i to dzięki ojcu zaczął trenować rzut młotem. Jak mówi, lekkoatletyka jest sportem, który pozostaje do końca życia hobby, nie zaś źródłem nie wiadomo jakich dochodów.
– Nigdy nie patrzyłem na sport przez pryzmat pieniędzy. Sport uprawia się po to, by wygrywać, zdobywać medale i walczyć samemu ze sobą – mówił medalista. - Jeśli to przynosi z czasem profity, to fajnie.
Podczas wtorkowego spotkania poruszono m.in. temat dopingu. Ziółkowski twierdził, że jest to plaga we wszelkich dyscyplinach sportu. Sam padł ofiarą tego procederu, kiedy okazało się, że należy mu się srebrny medal w Helsinkach, gdyż zawodnik, który z nim wygrał, stosował doping.
- W przypadku większości zawodników zmienia się tylko wpis w Wikipedii, reszta pozostaje po staremu - gratyfikacje finansowe się nie zmieniają – mówił Ziółkowski. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 10 Z 6 MARCA 2019 R.

Komentarze   

 
#5 Guest 2019-03-12 18:36
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
 
 
#4 Guest 2019-03-12 17:53
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
 
 
#3 Guest 2019-03-12 16:39
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
 
 
#2 Guest 2019-03-12 16:08
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
 
 
+7 #1 rty 2019-03-06 16:36
Jestem ciekaw czy przyleci samolotem ? Jako poseł jest najwiekszym podróżnikiem, za jego loty podatnicy zapłacili 250 tyś zł
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem