poniedz., 20 stycznia
09:57

Czy popłynie energia z wód geotermalnych?

Burmistrz Wągrowca rozważa wykorzystanie energii geotermalnej w Wągrowcu.

O geotermii w Jakubowym grodzie mówi się już od początku demokratycznego samorządu, lecz tylko rozważano ten temat. Nigdy nie zapadły żadne decyzje... Koszt inwestycji paraliżował władzę, dopiero po wejściu Polski do Unii Europejskiej zaistniały szanse na sfinansowanie tego rodzaju projektów ze środków zewnętrznych.
- Po wstępnej analizie możemy powiedzieć, że w Wągrowcu istnieją dobre warunki do wykorzystania energii geotermalnej, przewidywana głębokość otworu 1300-1500 m p.p.t., temperatura około 60 C – wyjaśnia dr inż. Piotr Długosz, prezes zarządu PRO-INVEST SOLUTIONS, który zaprosił Jarosława Berendta do złożenia wizyty w krakowskiej siedzibie firmy w celu wspólnego przedyskutowania tematu.
- Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu odwiertów i ciepłowni geotermalnych oraz przygotowywaniem wniosków na uzyskanie dofinansowania. W obecnej chwili na 10 przyznanych dofinansowań na wiercenie otworów 6 jest naszego autorstwa. Jesteśmy gotowi do współpracy, czyli wykonania projektu wiercenia oraz przygotowania wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. na dofinansowanie – dopowiada prezes. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 08 Z 20 LUTEGO 2019 R.

 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem