czwartek, 23 maja
16:02

Płacimy za to wszyscy

Mieszkańcy Wągrowca sygnalizują nam sprawy, które wydają się niby drobne, ale kosztują nas wszystkich.

Uważny obserwator miasta zajdzie takich spraw wiele. Prawdziwe skupisko można znaleźć w najbliższych okolicach... Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego.

NAJCIEMNIEJ POD LATARNIĄ
Wystarczy przespacerować się terenami położonymi tuż za budynkami urzędu, aby stwierdzić, że włodarze chyba dawno nie spacerowali po nich, a urzędnicy zajęci są tak bardzo, że wolą tego nie dostrzegać. W mojej wyprawie towarzyszy mi kilka osób. Już na początku widać uschnięte drzewo, w pobliżu którego parkują samochody. No tak, w Wągrowcu dawno nie wiało z prędkością ok. 100 km/godz. Miasto wydało pieniądze na posadzenie nowych drzew, z których większość już uschła pomimo tego, że z ziemi wystają widoczne rurki do ich podlewania. Na jednym z nich dostrzegam odrosty przy ziemi, ale z tego pokaźne drzewo raczej nie wyrośnie. Podobnie usychają drzewa w okolicach „Twojego Marketu”.
Tuż obok urzędu rośnie rozłożysta topola, która jest oblepiona kępami jemioły. Jemioła, jak to jemioła - jej nasiona trafiają na gałęzie drzew wraz z odchodami ptaków bądź też przyklejają się do gałęzi podczas zjadania miękkich części owoców. I tak musi być, żeby z nasion zrodził się plon. Jemioła jest rośliną półpasożytniczą, która wysysa soki i sole mineralne z drzewa - żywiciela. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 34 Z 22 SIERPNIA 2018 R.

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem