środa, 17 lipca
00:23

Szynobusy się mnożą

Już za kilkanaście dni w godzinach szczytu pociągi między Wągrowcem a Poznaniem będę kursować co 30 minut. Rusza projekt Poznańska Kolej Metropolitalna.

Jak czytamy w materiałach przygotowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Poznańska Kolej Metropolitalna to system regularnych kolejowych połączeń regionalnych oparty na zasadzie solidaryzmu wszystkich samorządów współuczestniczących w projekcie. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Powiat Poznański oraz położone wzdłuż 9 linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego gminy i powiaty aglomeracji poznańskiej.
W ubiegły piątek w budynku Dworca Letniego Poznaniu odbyła się inauguracja przedsięwzięcia, którego funkcjonowanie rozpocznie się wraz z nowym rozkładem jazdy pociągów 10 czerwca.
W trakcie wydarzenia Włodzimierz Wilkanowicz, Prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich wręczył nagrodę specjalną młodemu mieszkańcowi Wągrowca, Oliwierowi Romanowskiego, którego praca została wyróżniona w konkursie na logotyp PKM. (...)

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GŁOSU NR 22 Z 29 MAJA 2018 R.

Komentarze   

 
+2 #6 obywatel 2018-06-03 16:33
Pozytywne zachwyty nad zatłoczonymi szynobusami zazwyczaj są ze strony tych, którzy nimi CODZIENNIE nie jeżdżą...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #5 Jan 2018-06-02 10:01
Okazuje sie, ze te szynobusy maja przyszłość, zwłaszcza w obliczu coraz bardziej pogarszającego sie stanu dróg lokalnych oraz coraz wiekszych korków a PO...ne wladze samorzadowe likwiduja torowiska przy któryc istniej wciąż architektura kolejowa. Taka piękna sieć mileiśmy w wielkopolsce po niemcach i przez 25 lat rzadów SLD/PO wszystko jest niszczone. Jak mozna tak dewastować własny powiat??!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #4 dojazd 2018-05-31 15:27
W godzinach szczytu co 30 minut, a w soboty, niedziele i święta co 4 godziny.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-3 #3 wściekły klient 2018-05-31 11:33
I jak zawsze puszczą pojedyncze dwuwagonowe szynobusy i ludzie pojadą w ścisku. Niech ktoś kupi do cho... DŁUŻSZE POCIĄGI!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-11 #2 onet 2018-05-31 10:28
Wągrowiec zakorkowany Niech zrobią jakiś tunel a do tego remont Kościuszki ktory jest oczywiście potrzebny
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #1 dam 2018-05-30 20:10
Pięknie że jadą często tylko ja dzisiaj jechałem z Poznania 10,19 to moje jajka się ugotowały. Konduktor na moją prośbę żeby klime włączył to powiedział że jest na całe..... Jednym słowem zastępca dyrektora Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskieg o jedzie pociągiem sprawnym. to dlatego tak poleca jazdę tymi pociągami, Pytam się dyrektora Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskieg o kiedy będą sprawne pociągi????
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem