sobota, 23 lutego
23:31

Na rower skocz!

Rowerzyści cieszą się z przybywających dróg rowerowych, ale jednocześnie niezadowoleni są z potęgującego się na nich chaosu.

Nie da się ukryć, że Wągrowiec staje się coraz bardziej przyjazny rowerzystom. Wiosna i lato sprzyjają miłośników rowerów, którzy wsiadają na nie zarówno dla rekreacji, tudzież zdrowia, ale też z czysto praktycznych względów. Coraz bardziej zatłoczone miasto, szybkość dotarcia do celu, względy bezpieczeństwa, jak również potrzeba zakupów – tutaj rower służy za wygodny pojazd bagażowy - dokonywanych przez panie domu, wywołują zapotrzebowanie przesiadki na dwuślady.

SŁABA SIEĆ DRÓG
Nie tylko te przyczyny oczekiwane są przez ratusz. Burmistrz promuje rowery przede wszystkim ze względu na ograniczenie smogu. Mniejsza ilość samochodów na ulicach, spowodowana przesiadką na rowery, niewątpliwie przekłada się na mniejsze zanieczyszczenie powietrza spalinami.
Słabo rozwinięta sieć dróg rowerowych w mieście niestety nie satysfakcjonuje rowerzystów. Nowe drogi, chociażby z ul. Przemysłowej do os. Wschód, czy nawet na ul. Przemysłowej, nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań miłośników roweromanii. Ta pierwsza, wręcz luksusowa, stała się ulubionym traktem nie tylko przez rowerzystów, ale też pieszych - matki z wózkami i towarzyszącymi brzdącami wybrały sobie tę drogę na rodzinne spacery - rolkarzy, biegaczy, a nawet kolarzy szosowych. Tłok tam się robi się zwłaszcza w weekendy i popołudnia. Wręcz panuje chaos, co nie sprzyja bezpieczeństwu wszystkich uczestników drogi, bo każdy porusza się jak chce. Mało kto przestrzega zasady prawostronnego ruchu, czy udzielania pierwszeństwa. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 20 Z 16 MAJA 2018 R.

Komentarze   

 
+3 #7 Omen 2018-06-11 06:21
Cytuję leo:
dlaczego nie ma żadnych ławek ?

Bo to ścieżka rowerowa!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #6 leo 2018-06-10 15:06
dlaczego nie ma żadnych ławek ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-4 #5 zdegustowany 2018-05-20 11:13
Władza myśli, że ścieżkami rowerowymi ludzie się najedzą i odzieją? Więcej ścieżek, więcej ścieżek! Problemem tego miasta jest brak pracy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 #4 Jacek 2018-05-20 06:17
Na ścieżkach rowerowych nie powinno być pieszych i basta.
Piesi na chodniki i koniec dyskusji
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #3 czytelnik gazety 2018-05-19 11:38
A pracownicy ratusza może sami przesiądą się wszyscy na rowery? Bo jakoś nie widzę, by było więcej miejsc na parkingu dla interesantów?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-2 #2 Omen 2018-05-17 07:15
Cytuję dam:
Ta ścieżka jest do relaksu a nie wyczynowa. Proszę wybudować dla zawodowców i oddzielnie dla spacerowiczów. A to są grube pieniążki.. A co spacerowicz czyli matki z dziećmi mają iść na ulicę z samochodami??????.Jednym słowem trzeba się poruszać wolno i podglądać jak roślinność sobie rośnie bez hałasu i smrodu od samochodów...

Błędem było dopuszczenie w tym miejscu ruchu pieszych. Chodnik dla pieszych znajduje się równolegle przy ulicy Janowieckiej, którym spacerowicze o których piszesz poruszali się i jakoś nie narzekali wcześniej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-3 #1 dam 2018-05-16 20:42
Ta ścieżka jest do relaksu a nie wyczynowa. Proszę wybudować dla zawodowców i oddzielnie dla spacerowiczów. A to są grube pieniążki.. A co spacerowicz czyli matki z dziećmi mają iść na ulicę z samochodami???? ??.Jednym słowem trzeba się poruszać wolno i podglądać jak roślinność sobie rośnie bez hałasu i smrodu od samochodów...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem