czwartek, 25 kwietnia
04:18

Naginanie paragrafów?

Radni miejscy na różne sposoby interpretują regulamin działania organu, w którym zasiadają.

FOT. Konrad Szadkowski

Mieliśmy tego przykład podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w miniony czwartek. W okresie między sesjami radny Marek Drobik zwrócił się w interpelacji do przewodniczącego rady Wiesława Zająca o wyjaśnieniE wątpliwości związanych z przebiegiem obrad sesji Rady Miejskiej w styczniu oraz wyjaśnienie opinii wyrażonej przez burmistrza, która miała wpływ na przebieg sesji i mogła zakłócić obrady, wprowadzając w błąd Radę Miejską.
Marek Drobik przedstawił wówczas wniosek, w którym zwracał się do radnych o ukierunkowanie działań burmistrza polegających na pozyskaniu informacji geologicznej terenu gminy miejskiej Wągrowiec od Ministerstwa Środowiska lub Państwowego Instytutu Geologicznego, a także pozyskania informacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o możliwości uzyskania dotacji na wykonanie otworu badawczego zasobów geotermalnych. Burmistrz Krzysztof Poszwa zabrał wówczas głos, tłumacząc, że rada nie ma takiej możliwości, by ukierunkowywać działania burmistrza, gdyż wykracza to poza zakres jej praw. W efekcie przewodniczący Wiesław Zając nie poddał wniosku pod głosowanie. (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 13 Z 28 MARCA 2018 R.

Komentarze   

 
0 #1 Jan 2018-03-28 14:40
Mistrzostwa w naginaniu paragrafów to odwalaja prwnicy broniący Hanne Gronkiewicz Walc. Machlojki na setki milionów pod nosem ukrecono, a nie moze stawic sie na przesluchanie ani w roli swiadka , ani w roli prezydenta, ani w roli organu, ani w roli koryta ... takie to paragrafy sie znajduje jak trzeba. Nigdy nie bylo takiej sytuacji jak ta - a niechby ktos z maluczkich sie nie pojawił - kajdanki na rękach pewne za trzecim razem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem