czwartek, 18 października
19:59

Smog znowu nas zaatakował

Z chwila nadejścia pory jesiennej, czyli sezonu grzewczego, smog staje się udręką mieszkańców Wągrowca.

FOT. Jerzy MianowskiFOT. Jerzy Mianowski

Ludzie coraz więcej kaszlą i źle się czują, najbardziej smog odczuwają dzieci i osoby starsze, które narażone są na choroby dróg oddechowych w wyniku obniżenia odporności, występują u nich częste alergie. Powietrze zanieczyszczone dwutlenkiem siarki wywołuje kłopoty w oddychaniu, płuca podrażniają tlenki azotu, zaś zatrucia organizmu wywołuje tlenek węgla. Europejską Agencja Środowiska podaje, że zanieczyszczenie powietrza w Polsce jest przyczyną ok. 45 tys. zgonów naszych rodaków. (...)

 

 

 

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 46 Z 15 LISTOPADA 2017 R.

Komentarze   

 
+2 #6 Masza 2017-11-29 18:18
Nie czujemy dymów? Ida świeta, lud podniecony jasełkami w szkole, zakupami ton niepotrzebnych rzeczy, strojeniem domów, choinek, czekaniem na swojego jezuska nic nie czuje.
A kominy dymią, dymią i nas trują. A może zamiast prezentów światecznych kupić stacje pomiarowe? Ustawić je w róznych miejscach miasta. Ciekawie jak funkcjonuje w tym miasteczku system alarmowania, informowania mieszkańców o pomiarach? Polska jest czerwoną plamą na mapie Europy - interaktywna mapa Europejskiej Agencji Środowiska (EEA) i Komisji Europejskiej. Polska Inspekcja Ochrony Środowiska ustaliła poziom dostateczny dla pyłu PM2.5 (najgrozniejszy dla naszego zdrowia) na poziomie 85ug/m3.W USA wynosi on około 35ug/m3-to juz przekroczenie normy. Zastanówmy się nad tym.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 #5 Barbara 2017-11-22 12:51
Dym w godzinach wczesno-poranny ch wydostający sie z komina po byłej przychodni kolejowej na Kościuszki to dopiero czad
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #4 ali 2017-11-21 12:18
Ale to właśnie starszym osobom najtrudniej wytłumaczyć że palenie śmieci jest szkodliwe.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #3 Karol 2017-11-19 12:41
Wagrowiec skażony jest smogiem w wyniku niskiej emisji . Nikt z tym nie walczy i nikt nie ściga dymiarzy, którzy pala w piecach czym popadnie. Władze miasta maja to w pompie, polucja tym się nie zajmuje. W innych miastach władze zachęcają mieszkańców do wymiany pieców dając im na to dotacje. Byle do wiosny, a wtedy będziemy oddychać czystym powietrzem...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #2 Masza 2017-11-18 18:12
Plac Zielony wieczorem, ulica Kochanowskiego, ulica Brzozowa, także ten odcinek leśny. Zgłaszajmy, miejmy odwagę zwracać uwagę sąsiadom.To dla naszego dobra.Smog w Polsce jest przyczyną prawie 48 tys. przedwczesnych zgonów rocznie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+8 #1 zwykły mieszkaniec 2017-11-18 15:32
Posesja w pobliżu skrzyżowania Lipowa/Brzozowa /Reja. Wieczorami biały gryzący dym. Nikt tego nie widzi i nie czuje nosem?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem