wtorek, 18 grudnia
22:00

Kto rządzi miastem?

Nasz ranking wągrowieckich polityków startuje na rok przed wyborami samorządowymi, lecz nie jest to lista kandydatów do fotelu burmistrza w tych wyborach. Próbujemy w nim dać odpowiedź na tytułowe pytanie: kto tak naprawdę rządzi miastem?

W tym celu zbudowaliśmy polityczny domek z  kart, posiłkując się ich mocą z brydża. Dla nie znających podstawowych zasad gry przypominamy tylko siłę kart. Najsilniejszy jest as (A), dalej kolejno król (K), dama (Q), walet (J). Najmocniejszym kolorem jest pik, po nim kier, karo, a po nich trefl. W brydża można grać sportowo, czyli na poważnie lub towarzysko, zabawowo. My traktujemy to rozdanie talii (52 kart) całkiem serio, ale nasi Czytelnicy mają prawo do własnej interpretacji naszego rankingu.

AS NAD ASY
A więc budujemy domek z kart na wzór filmowego serialu „House of Cards”. Kto jest zatem najmocniejszym z asów, czyli asem pik? Niewątpliwie tą osobą jest burmistrz Krzysztof Poszwa. Młody, inteligentny, energiczny, konsekwentny, prący do przodu, skuteczny, przy czym autopromocyjny i pewny siebie (...)

WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU GŁOSU NR 38 Z 20 WRZEŚNIA 2017 R.

Komentarze   

 
+1 #2 Krystyna 2017-10-02 09:55
Oni tylko są administratoram i ,lub byłymi, Co może zrobić osoba która jest ograniczona przepisami UE i Prawnymi Polskimi czyli nie wiele ci mogę dać Obywatelu!!!!.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #1 młody nabuj 2017-09-23 12:53
Kiedyś piochu a teraz JA
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem