czwartek, 23 maja
20:51

Szlachetnie o świątecznej paczce

FOT. JERZY MIANOWSKIFOT. JERZY MIANOWSKI

Z KAMILĄ CIĘŻKĄ, liderem Szlachetnej Paczki w mieście i gminie Wągrowiec, na temat pięknej idei niesienia pomocy ludziom najbardziej jej potrzebującym rozmawia Jerzy Mianowski.

Kto panią namaścił na lidera Szlachetnej Paczki?
- Dyrektor Jarosław Berent poprosił mnie o to, więc nie odmówiłam, nie dlatego, że jestem jego podwładną, lecz dlatego, że jestem społecznikiem.
O, to ma pani doświadczenie w działalności społecznej?
- Organizowałam różne akcje charytatywne w szkole i poza nią, zbiórkę darów i pieniędzy. Po prostu taka działalność społeczna pociąga mnie i mobilizuje do podejmowania kolejnych wyzwań, czego efektem jest mój udział w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Ponadto opiekuję się Szkolnym Klubem Wolontariatu „Dar Życia”, co sprawia mi dużo satysfakcji.
szlachetna paczka 1 No to powiedzmy Czytelnikom, co to jest ta Szlachetna Paczka?
- Opowiem jak to działa. A więc wpierw lokalni wolontariusze docierają do ubogich rodzin. Spośród wielu wybierają te, którym udzielona pomoc będzie szansą na chwilową poprawę bytu. Następnie anonimowe opisy rodzin trafiają do internetowej bazy pod adresem:
www.szlachetnapaczka.pl
Od 19 listopada można zostać darczyńcą, wybrać rodzinę do obdarowania i przygotować dla niej pomoc stosownie do potrzeb tej rodziny. Zazwyczaj darczyńca zaprasza do przygotowania paczek swoich najbliższych z rodziny lub firmy. Wsparciem w ich przygotowaniu jest nasz wolontariusz.
Szlachetna Paczka ma już historię 15 lat. Dlaczego jej idea tak późno dotarła do Wągrowca?
- Nie do końca to jest prawda, bo już od pewnego czasu - jako Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 - włączyliśmy się w tę akcję, ale pod parasolem lidera z Rogoźna.
Po raz pierwszy akcja ta została zorganizowana w Krakowie w 2000 r. Wtedy to grupa studentów duszpasterstwa akademickiego pod kierunkiem ks. Jacka Stryczka, dzisiaj prezesa zarządu Stowarzyszenia Wiosna, obdarowała 30 rodzin. Dzisiaj idea paczki ma ogólnopolski charakter i łączy setki tysięcy ludzi (...)

Więcej w środowym wydaniu Głosu nr 47 z 23 listopada 2016 r.

Komentarze   

 
+2 #3 Anna 2016-11-24 20:20
Jest Pani wielka. Pomaga z serca i to dobro do Pani wróci.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-5 #2 beret 2016-11-23 22:06
Kto tą Panią tak potargał ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
-4 #1 Natka 2016-11-23 16:15
Kamila masz racje Berentowi się nie odmawia
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Aquapark uzaleznienia pakos224px

 

 

Wielkopolskapowiat_wagrowiecki_herbMiasto_WagrowiecGmina_Wagrowiec1_skoki2_golancz3_damaslawek4_miescisko5_wapno
interiaangoragazeta prawnagazety lokalnegłos wielkopolskiitv wągrowiecjamajkakreisbotemotel-azylpietrakradio merkurysdpspltok fmwielspinwillisch_logo
aquapark_wagrowiecnielbaSTART-logo bgzPalucki Bank Spoldzielczy

Na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem