wtorek, 15 października
16:03

Druzgocące zwycięstwo nielbistów

PAWEŁ GREGOR rzuca dziesięć bramek. DARIUSZ ZANTO fenomenalnie spisuje się w bramce żółto-czarnych.

Szczypiorniści wągrowieckiej Nielby kiepsko zaczęli sezon. Przegrali na wyjeździe z odwiecznym trudnym przeciwnikiem, czyli Warmią Energą Olsztyn. Po tym spotkaniu podopieczni trenerów: Bartosza Świerada i Artura Gawlika zajmowali przedostatnią pozycję w tabeli. Nie był to szczyt marzeń zawodników i szkoleniowców. Po zakończeniu drugiej kolejki wągrowczanie awansowali na piąte miejsce, gdyż zdecydowanie wygrali u siebie z USAR Kwidzyn. Różnica 12 bramek najlepiej dokumentuje przewagę gospodarzy.
Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości, ale była to bramka otwarcia. Przez cztery minuty kwidzynianie utrzymywali kontakt z nielbistami. Później nie mieli już nic do powiedzenia. Po kwadransie Nielba prowadziła różnicą siedmiu trafień. Po kolejnych dziesięciu minutach przewaga wzrosła do dziewięciu bramek. Pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 16:8. Paweł Gregor sześć razy pokonał bramkarza z Kwidzyna, a Dariusz Widziński rzucił trzy bramki. (...)